Zeytin Sütü Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Zeytin Sütü Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Zeytin sütü eski yöntemlerle elde edilen şifalı bir zeytin türüdür. 1 ton zeytin hamurundan 1 litre zeytin sütü elde edilir. % 100 doğal olarak üretilen zeytin sütü çok değerli bir yağdır. Zeytin sütü halk arasında soğuk sıkım yağ, tekne yağı ve ilk yağ ismiyle bilinir. Zeytinyağı üretilirken alınan ilk yağdır. Çok az miktarda üretildiği için çok kıymetli bir yağdır. Isı ve kimyasal işleme tabi olmadığı için içinde asit bulunmaz. Alternatif tıp dünyasında çok yoğun kullanılır. Şifa kaynağı olan doğal bir ilaç olarak kabul edilir.

Zeytin Sütü Nasıl Yapılır?

Zeytin sütü çok zor şartlar altında yapılır. Organik olan zeytinler önce toplanır. Toplanan zeytinler büyük bir tekne içine konur. Taş değirmenlerle zeytinler ezilip hamur haline getirilir. Hamur keçe çuvalına konur. Çuvallar baskı makinesine üst üste konur. 1000 kilogram zeytin hamurundan 1 kilogram elde edilir. Şimdi ise nerede kullanılır sorusuna bir bakalım :

Zeytin sütü ne işe yarar?

Zeytin Sütünün Faydaları Nelerdir?

Zeytin sütü sağlık açısından son derece faydalı bir besindir. İçinde bol miktarda E vitamini bulunur. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Kalp ve damar hastaları için iyi bir şifa kaynağıdır. Sindirim sistemine iyi gelen süt kabızlığı önler. Vücudu toksinlerden arındırır.

Bağışıklık sistemini güçlendiren zeytin sütü vücut ağrılarına iyi gelir. Vücudun dinlenmesini sağlayan zeytin sütü günümüzde kanser tedavisinde kullanılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Bu yüzden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hamile kadınlar, emziren anneler zeytin sütünü kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışması gerekir.

Zeytin sütü hangi hastalıklara iyi gelir?

  1. Zeytinyağı gibi cilt iyi geldiğinden bahsetmiştik.
  2. Kolesterolün dengelenmesinde yardımcıdır.
  3. Kabızlığı önler.
  4. Toksinlerden Arındırır
  5. Yaşlanmayı Geciktirir
  6. Kanserden Korumaya yardım eder.

Zeytin sütünün cilde faydaları nelerdir ?

Zeytin sütü kullananların cildinde yumuşama meydana geldiği belirtilmiştir. Ayrıca ciltte meydana gelen cilt kuruluğunu da önlemeye yardımcıdır. Egzama sonucu ortaya çıkan cilt yaralarına iyi gelir.

Zeytin sütü yüze sürülür mü ?

Cilde sürülmesinin faydalarından bahsettik tabi ki yüze sürülmesi ile deriden hemen emilerek alt katmanlara ulaşır böylece cildin tazelenmesine katkı sağlar. Çünkü antioksidan özelliği sayesinde hücre yenilenmesine yardımcıdır.

Doğal maskelerin yer aldığı bölümünü ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?