Yeşil çay kilo verdirir mi? Etkili Yeşil Çay Tarifi

Yeşil çay kilo verdirir mi? Etkili Yeşil Çay Tarifi

Yeşil çay kilo verdirir mi? sorusuna detaylı bir anlatımla cevap veriyoruz. Yazımızın sonunda da etkili bir yeşil çay tarifi sizleri bekliyor.

Yeşil çay, ülke olarak severek tükettiğimiz , hatta tiryakisi olduğumuz siyah çayın işlenmeden , yaprakları kullanılarak üretilmektedir. Doğal bir şifa kaynağı olan yeşil çay kolestrolü düşürürken , tansiyonu da dengelemesi sağlıklı yaşamımıza yaptığı katkılardan sadece iki tanesi.

Yeşil çay kilo verdirir mi?

Yeşil çayın kalorisini çok düşük olması ve özellikle yapısındaki bileşenlerle formda kalmak isteyenlere sıkça tavsiye edilen en önemli içecek olarak görebiliriz. Yeşil çay bünyesindeki kafein ve kateşinin en önemli etkileri metabolizmayı hızlandırırken yağların yakılmasına da yardımcı olmalarıdır. Üstelik bir de tokluk hissi vermesi de cabası.

Peki yeşil çayın onca faydasından yararlanmak kilo vermek için günde ne kadar , kaç bardak içilmeli ? Hatta günün hangi saatlerinde tüketilmeli? Çokça aranan bu soruların cevaplarına teker teker değinelim.

En Fazla Tokluk Hissi Veren Yiyecekler

Bu yazıdan sonra mutlaka okuyun

Bir günde kaç bardak yeşil çay içilmeli?


Zayıflamak için günde kaç bardak yeşil çay içilmeli? sorusuna en güzel cevabı şöyle verebiliriz. Yapılan araştırmalara göre bir günde 2 veya 3 kupa yeşil çay içmek yararlı olmaktadır.

Ortalama olarak bir kupa yeşil çayda, 50-150 mg. polifenol bulunur. Unutmamak gerekir ki yeşil içinde de kafein olduğundan aşırı içilmesi uykusuzluk, anksiyete, huzursuzluk ve baş ağrısına sebebiyet verebilir.

Yeşil çay ne zaman içilmeli?

Yeşil çay kilo verdirir mi?
yeşil çay zayıflamaya yardımcı olur

Sabahları erken saatlerde tüketmek pek önerilmemektedir. Yeşil çay içmek için önerilen en erken saat dilimi ise 10:00 – 11:00 arasıdır. Yemeklerin birkaç saat sonrasında yani öğün aralarına denk gelecek şekilde tüketmek en ideal olandır.

Zayıflamak için yeşil çay ne zaman içilmeli?

Yeşil çay ne zaman içilirse kilo verdirir? sorusu da çokça sorulmaktadır fakat Yeşil çay şu saatte içilirse daha fazla kilo verdirir diye bir çalışma henüz yok. Fakat yukarda bahsettiğimizden ayrı olarak hızlı yağ yakımı ve tokluk hissi vermesi için ana öğünlerden hemen önce bir fincan yeşil çay içilmesi tavsiye edilmektedir.

Zayıflamak için yeşil çay nasıl demlenir?

Şimdi de gelelim etkili bir Yeşil çay nasıl demlenir sorusuna Öncesinde yine hatırlatmakta fayda var Yeşil çayın bağımlılık olasılığına karşı 15 gün içip sonra bir hafta ara vermek daha doğru olacaktır.

Her zaman hatırlattığımız ve her konuda olduğu gibi bir besinin tüketimi öncesinde veya sonrasındaki yan etkileri görüldüğünde uzman doktora gitmek yapılması gereken ilk iştir.

Yağ yakımını hızlandıran besinler

TAVSİYE YAZI

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı yeşil çay
  • 1 su bardağı suyu
  • 1 çay kaşığı toz zencefil
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 8 damla taze limon suyu
  • 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı

Su kaynamaya başladığında yeşil çayı eklenir. Demlendikten sonra ise süzülerek fincana dökülür. Sonrasında ise zencefil, tarçını ekleyerek 2 dakika daha demlenmesi sağlanır. En son olarak da bal ve limon suyu eklenerek karıştırılır. Yeşil çayımız hazır afiyet olsun.

Yeşil çay kilo verdirir mi? başlıklı yazımızla ilgili olumlu veya olumsuz tüm düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Sağlık günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?