Yaşlı Görünmenize Neden Olan Makyaj Hataları

Yaşlı Görünmenize Neden Olan Makyaj Hataları

Doğru Makyaj Teknikleriyle Daha Genç Görünün

Gün içerisinde kullanılan makyaj malzemelerinin yanlış seçilmesiyle birlikte cildinizin yaşlı gözükmesine neden olabilirsiniz. Doğru bir şekilde makyaj yaptığınız zaman bu konuda daha genç durmanız olasıdır. Yanlış makyaj malzemesi seçildiği zaman uygulana makyajlarla birlikte kişiler olduğunda 10 yaş daha yaşlı görünebilmektedir. Bu nedenle doğru makyaj yapmak büyük önem taşır. Bu konuda doğru makyaj yapmak için cildinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Doğru renkleri kullanarak ve doğru ürünleri kullanarak kaliteli ve güzel bir makyaja kavuşabilmeniz mümkün olacaktır. Bu konuda cilt tonunuza uygun renkte olan makyaj ürünlerini kullanmak ilk kuraldır.

Makyajın Olmazsa Olmazı: Fondöten

Cildinizi çok doğal haline bırakmak ve hiç Fondöten kullanmamanız cildinizin daha yaşlı gözükmesine neden olabilir. Bu nedenle cildinizin sağlıklı ve renk farklılıklarını kaldırabilmesi için azda olsa Fondöten kullanmak gerekir. Fondöteni mutlaka kendi cilt tipinize göre seçmeniz gerekmektedir. Yanlış Fondöten kullanırsanız cildinizi olduğundan daha yağlı veya olduğundan daha kuru bir şekilde görünmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle cildinizin yaşlı gözükmesine neden olabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız Fondötenin rengini kendi cildinize göre ayarlamanız gerekir.

Allık Uygulama

Allıkların doğru renkte ve miktarında kullanılması önem kazanmaktadır. Özellikle allık kullanırken mor tonlarından kaçınmak gerekir. Bu tonlarda allık kullanırsanız cildinizde leke varmış gibi görünmesine neden olacaktır. Allık uygulamasını burun kısmına değmeden daha çok elmacık kemiklerinize doğru yapmak iyi sonuçlar verebilir. Yüzünüzün ince ve uzun görünmesi için allığı elmacık kemiklerinin üstüne doğru uygulayabilirsiniz.

Dudak Kalemi

Dudak kalemini gerekmedikçe kullanmayınız. Özellikle ruj renginizden daha koyu tonlarda olan dudak kalemlerini kullanmanız sizin daha yaşlı görünmenize neden olabilmektedir. Dudak kalemini kullanmak istiyorsanız bu konuda ruj renginize göre hareket etmeniz şarttır. Dudaklarınızı dolgun hale getirmek için dudak renginizin dudak kalemiyle aynı renklerde olması gerekmektedir. Dudak kalemini özellikle ruj olarak kullanmayınız. Daha yaşlı gözükmemek adına dudak kalemini dudağınıza uygularken aynı zaman bir parlatıcı sürmeniz daha canlı bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Bu sayede yaşlı bir görünümün oluşmasına engel olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?