Yağ yakımını hızlandıran besinler

Yağ yakımını hızlandıran besinler

Yağ yakımını hızlandıran besinleri bir araya topladığımız yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda hem şaşıracak hem de sevineceksiniz. Fazla uzatmadan Yağ yakımını hızlandıran yiyecekler hakkında bilgiler vermeye başlayalım.

En iyi yağ yakan besinler kilo vermeyi hızlandırmak için diyet listenize yağ yakıcı besinler eklemek size yardımcı olacaktır.

En iyi yağ yakan gıdalar metabolizmanızı hızlandırarak hayalinizdeki kiloya ulaşabilirsiniz. Vücuttaki yağlar nasıl yok edilir?

Vücuttaki yağları eritmek için ne yemeli?

Yağ Yakıcı Besinler:

Yumurta

En iyi protein kaynaklarından biri olan yumurta, tokluk özelliğinden dolayı kilo vermede ve yağ yakmada oldukça etkilidir. Bu sayede açlık hissiniz azalır ve yağ yakımınız hızlanır ve kilo vermeye başlarsınız.

Somon

Omega-3 deposu olan somon, bu özelliği sayesinde yağ yakmak için birebirdir. İçerdiği omega-3 ile yağ yakmaya yardımcı olurken tok tutar.

En etkili diyet yemekleri tarifleri (10 Adet)

TAVSİYE YAZI

Avokado

Sağlıklı bir yağ deposu olan avokado, yağ yakmada etkilidir. Yağ yaktığı için tok tutma özelliği de vardır. Düzenli kullanımda kilo vermeye yardımcı olur. Avokado su ve lif oranı açısından da oldukça önemlidir.

Hindistan Ceviz Yağı

İçerdiği yağ vücutta depolanmak yerine enerji için kullanılır. İçeriğindeki MCT yağ asitleri ile kalori yakımı sağlar. En sağlıklı ve en doğal yağlardan biri olan hindistan cevizi yağı, yağ yakımınızı hızlandırır.

Cevizler

Ceviz, fındık ve badem gibi kuruyemişlerin kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Metabolizmayı hızlandırır ve vücutta yağ birikmesini önler. Yapısındaki lif ve protein ile yağ yakımını hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

Ceviz ve bademde bulunan sağlıklı yağlar sayesinde yağ yakımını hızlandırırlar. Garip gelebilir, ancak sağlıklı yağlar aslında vücudunuzdaki yağ birikimini azaltmada çok etkilidir. Ceviz ve bademdeki lif ve proteine ek olarak, iyi yağlar vücudun insüline duyarlılığını arttırır ve kilo kaybını destekler.

Çay

İçerdiği kafein ile metabolizmayı hızlandırır. Kafeinin iştah kesici özellikleri aşırı yemenizi engeller. Aynı zamanda enerji sağlar.

Kahve

Metabolizmayı hızlandıran kafein, kahvenin ana maddesidir. Metabolizma hızını %11 artırır. Ayrıca enerji üretiminizi artırarak daha fazla hareket etmenize ve yağ yakmanıza yardımcı olur.

Yağ yakımını hızlandıran besinler: Süt, Yoğurt Ve Peynir

Bu üçlünün sırrı bol miktarda sahip oldukları kalsiyumdur. Bilimsel araştırmalar, artan kalsiyum tüketiminin vücut yağ kütlesini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermektedir. Bunun nedeni kalsiyumun vücuttaki yağ hücrelerini büyüten vitamin seviyesini düşürmesidir.

Yulaf Ve Arpa

Lif taneleri açısından zengin olan yulaf ve arpa, bu özellikleriyle yağ yakımını hızlandıran bir etkiye sahiptir. Ayrıca çok doyurucu oldukları için fazla yemenizi de engellerler. Özellikle arpa kan şekerini kademeli olarak yükselttiği için diğer tahıllara göre açlığı daha fazla geciktirir.

Hızlı yağ yakan içecekler nelerdir? Yeşil Çay

Yeşil çayın yağ yakıcı özelliği içindeki kateşin maddesinden gelir. Bu madde karaciğerin metabolizma hızını ve yağ yakma hızını arttırır. Yeşil çay özellikle göbek yağını hedefler. İçine limon suyu ekleyerek yeşil çayın faydalarını artırabilirsiniz.

Yağ yakımını hızlandıran besinler
Hızlı yağ yakan içeceklerden Yeşil Çay

Yağ yakımını hızlandıran besinler

Elma Ve Armut

Bu iki meyvede bulunan flavonoid adı verilen maddeler adeta yağ hücreleriyle savaşır. Çünkü bu madde vücutta harcanan enerjiyi, kaslarda glikoz tüketimini ve yağ yakımını artırır. Günde bir parça tüketmeye çalışın.

Vücuttaki yağları ne eritir? Keten Tohumu

Keten tohumu yağında bulunan lignan adı verilen madde vücutta östrojene benzer etkilere sahiptir ve özellikle kadınlarda menopoz sonrası dönemde vücuttaki yağ kitlesini ve vücut kitle indeksini düşürmeye yardımcı olur. Yoğurt, salata veya kahvaltılık gevreklerinize ekleyebilirsiniz.

Kiloya göre diyet listesi ücretsiz

TAVSİYE YAZI

Sirke

Sirkenin asidik yapısı tam bir yağ düşmanıdır. Bunun nedeni, vücudun yağ yakmasına yardımcı olan enzimler üreten genleri tetiklemesidir. Bunun için günde bir yemek kaşığı sirke içmek yeterlidir.

Vişne

Kiraz, sağlıklı bir uykunun anahtarı olan melatonin ile doludur. Sağlıklı bir uyku, enerjik ve aktif olmanın en önemli koşuludur. Üstelik yorgun olduğunuzda daha yüksek kalorili yiyeceklere can attığınız bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Yatmadan 2-3 saat önce kiraz tüketmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yağ yakımını hızlandıran besinler yazımızla ilgili düşüncelerinizi paylaşır mısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?