Yüz Germe Ameliyatı yerine ulthera nedir ?

Yüz Germe Ameliyatı yerine ulthera nedir ?

Ulthera nedir ? sorusu yüz germe operasyonu yaptırmak isteyenlerin gündeminde. Ulthera yüz germe tekniği yüz germe ameliyatına alternatif bir yöntemdir. Peki Ulthera yüz germe nasıl uygulanır ? Kaç seans yaptırılır?

Yüz germe ameliyatlarına karşı Ulthera, ameliyat olmadan bıçak altına yatmadan daha genç ve sıkı bir cilde kavuşmak isterseniz ulthera yaptırabilirsiniz. Bu uygulama 30 ile 90 dakika arası sürebilir. Uygulamada ultrason enerjisi kullanılarak kolajen üretimi desteklenmektedir. Cilt kendini sıkılaştırma sürecine girerek, böylelikle cilt kırışıklıkları da azalır. Gelişen teknolojiden ilham alan ciltte hasar bırakmayan ulthera tekniği ile hızlı bir sıkılaşma sağlanır.

Ulthera tekniği, ultrason teknolojisini kullanarak kolajen üretimini başlatır. Cildin sıkılaşmasını amaçlar. Darbeli ısı enerjisini kullanılarak, boyun, yüz ve dekolte bölgelerinde lifting etkisini ortaya çıkararak kırışıklıkları azaltır.

Ulthera İle Hangi Bölgeler Tedavi Edilir?

Ulthera, ultrason enerjisi kullanılarak yüzü sıkılaştırır, boyun ve dekolte bölgelerinde kırışıklıkları azaltır ve çene çizgisini ortaya çıkararak bu bölgelerde ulthera tedavisi uygulanır. Cerrahi olmayan medikal bir işlemdir. Yüz germe ameliyatı gibi etkili bir sonuç ortaya çıkmaz. Ulthera az ve orta dereceli sarkmalar için önerilmektedir. Kişinin yaşı ilerlemiş ve sarkmalar yüzde aşırı derecede fazla ise ulthera yerine yüz germe ameliyatı tercih edilmelidir.

ulthera nedir
ulthera öncesi sonrası Ulthera nedir

Kaç Seans Ulthera Yaptırılır?

Ulthera uygulaması, tek seansta etkili bir sonuç ortaya çıkarmaktadır. Ulthera yaptıranlarda Yoğun bir ağrı ya da acı uygulama sırasında hissedilmez. Seansı ortalama 40 dakika kadar sürmektedir. Sonunda daha genç, sağlıklı ve aydınlık bir cilde kavuşursunuz. 6 aya kadar kademeli şekilde işlem sonrası etkileri görülebilir. 24 aya kadar uygulamanın etkisi görülür. Uygulama sonrası cildinizde hafif bir kızarıklık olması gayet normaldir. Kızarıklık birkaç saat içerisinde geçer. Uygulamadan sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

FDA onaylı medikal bir cihazdır. Dekoltedeki çizgiler, sarkmalar ve kırışıklar ile savaşır ve tamamen güvenlidir. Uzman hekimler tarafından yapıldığında ise ameliyatsız yüz germe etkisini gerçekleştirir. Cilt altındaki kolajen üretimini uyararak kişilerin daha genç ve pürüzsüz görünmelerini sağlar. Ulthera tekniği tek bir seans ile yüz germe, çene altı germe, kaş kaldırma ve dekolte gençleştirme gibi etkileri göreceğiniz etkili ve nadir uygulamalardan birisidir.

Ulthera nedir yazımızın ardından bilgi edinme adına  Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir ? makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ulthera nedir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?