Siyah çekirdek kalorisi ne kadar?

Siyah çekirdek kalorisi ne kadar?

Siyah çekirdek kalorisi ne kadar? sorusu başta olmak üzere çok sevdiğimiz ve bir çok türü olan çekirdeğin miktarına göre kalori değerlerini sizin için bir araya getirdik. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda Çekirdek kaç kalori? 1 paket siyah çekirdek kaç kalori? Tuzlu çekirdek kaç kalori? 1 kase çekirdek kaç kalori? Çekirdek besin değerleri ve çekirdek kalorisine dair akıllarda hiç biri soru işareti kalmayacak.

Tuzlu Çekirdek Kaç Kalori?

100 gr tuzlu siyah çekirdeğin kalorisi yaklaşık 560 kaloridir. 100 gr tuzlu ay çekirdeği içerdiği besin değerlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

  • 40 gr yağ
  • 28 gr protein
  • 19 gr karbonhidrat

Tuzsuz Çekirdek Kaç Kalori?

100 gr tuzsuz ay çekirdeği kalorisine baktığımızda ise karşımıza doğal olarak daha düşük bir değer çıkmaktadır. 100 gr tuzsuz ay çekirdeği kalorisi ortalama 420 kalori iken

İçerdiği besin değerleri şu şekildedir:

  • 25 gr yağ
  • 18 gr protein
  • 5 gr karbonhidrat

1 paket siyah çekirdek kalori miktarları

1 paket siyah çekirdek kalori olarak ortalama 400 ile 600 kcaldir. Bir pakette 100 gr siyah çekirdek vardır. Birden fazla markanın sunduğu siyah çekirdek kalori olarak farklılık göstermektedir. Örneğin 100 gr Tadım marka çekirdek kalorisi yaklaşık olarak 513 kalori (kcal) iken 100 gr Papağan marka çekirdek kalorisi yaklaşık olarak 393 kaloridir.

Bir Avuç Çekirdek Kaç Kalori?

1 avuç çekirdek eğer tuzlu ise kalori değeri 280 dir. 1 avuç tuzlu ay çekirdeğinin besin değerleri ise

  • 20 gr yağ
  • 14 gr protein
  • 8 gr karbonhidrat

1 avuç tuzsuz ay çekirdeğin kalori değeri de 210 kcal dır. İçerdiği besin değerlerini sıralayacak olursak : 12 gr yağ, 9 gr protein ve 3 gr karbonhidrat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah çekirdek kalorisi ne kadar?
bir kase çekirdek kaç kalori

Bir Kase Çekirdek Kaç Kalori?

1 kase çekirdek kalorisini de merak edenler için hemen paylaşalım. Bir kase çekirdek ortalama 820 kaloridir. 1 kase çekirdeğin besin değerleri ise 72 gr yağ, 33 gr protein ve 27 gr karbonhidrattan oluşmaktadır.

Diyettte çekirdek yenir mi öğrenmek için tıklayın.

Diyette çekirdek yenir mi? Günde Ne Kadar Çekirdek Yenmeli?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?