Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Saç Kırığı Neden Oluşur?

Saç kırıklarına ne iyi gelir evde çözüm nedir? soruna geçmeden önce saç kırıklarının oluşmasını sağlayan etmenleri öğrenmeli ve bu durumları düzelterek saç sağlığınızı arttırmalısınız. Daha sonra ise saç kırılmalarını en aza indirecek pratik çözümleri öğrenmiş olacaksınız.

  • Saç uçlarında kuruluk
  • Gün içinde yoğun strese maruz kalmak
  • Yüksek ısıdan oluşan hasarlar
  • Sert kimyasal içeren kozmetik ürünler ve yüksek pH değerine sahip şampuanlar
  • Yetersiz ve eksik beslenme
  • Saç hastalıkları, cilt ve kronik hastalıklar

Yukarıdaki maddelerin her biri saç kırıklarını tetikleyecek durumlardır. Bu durumların oluşmasına sebep olabilecek herhangi bir şey yapıyorsanız öncelikle ondan vazgeçmeniz gerekir. Aşağıda vereceğimiz önerileri uygulayarak saç kırıkları nasıl giderilir bizzat kendiniz deneyimlemiş olursunuz. Saçınızı düzenli olarak kestirmek ve kırıklarından arındırmak da saçınızı korumanızı sağlayan detaylar.

Saç kırıklarına kestirmeden çözümler

Zeytinyağı Maskesi

Nemli saçınıza, uzunluğuna uygun miktarda zeytin yağı ile dipten uca doğru masaj yaparak sürün. 25 dakika bekleyin ve saçlarınızı bir kere şampuanlayarak iyice yıkayın. Haftada 2 kere uygulandığında saç kırıkları iyileşir, saçlar belli bir nem oranında kalır ve daha dolgun görünür.

Argan Yağı Maskesi Hazırlanışı ve Kullanımı

Argan yağı maskesi hazırlamak için, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı argan yağı ve ısırgan tohumunu güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı uçlardan itibaren masaj yaparak saçlarınıza iyice yedirin. Saçlarınızı tepenizde toplayın ve streç film veya bone ile hava almayacak şekilde kapatın. 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Argan yağı maskesi ile saçlarınız daha dolgun ve parlak görünürken, düzenli kullanımda saç kırıklarınızı onaracak ve yeniden oluşmasını da engelleyecektir.

3. Biberiye Yağı ile Doğal Maske Yapımı

Biberiye yağı saç maskesini hazırlamak için, 1 yemek kaşığı limon, 1 yemek kaşığı havuç tohumu yağı ile 1 yemek kaşığı kadar biberiye yağını birbirine geçene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza uçlardan itibaren masaj yaparak sürün. Son olarak saçlarınızı streç film veya bone ile hava almayacak şekilde kapatın ve 2 saat kadar bekleyin, saçlarınızı bir defa şampuanlayarak iyice yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kere yaparak saçlarınızı besleyebilir ve kırıkların onarılmasını, yeni kırıklar oluşmasını engellemeyi başarabilirsiniz. Böylece saç kırıkları nasıl giderilir görmüş olursunuz.

Bira Mayası ile Doğal Saç Maskesi Tarifi

Bira mayası saç maskesi hazırlamak için, 1 kahve fincanı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bira mayası ve 1 kahve fincanı suyu birbirine geçene kadar karıştırın. Karışımı saç uçlarına oval hareketler ile iyice yedirerek sürün. Yaptığınız bu uygulama sayesinde saç kırıkları tekrarlanmayacak, saç uçlarınız daha canlı görünecektir.

Doğal Ballı Yüz Maskesi
Saç kırıklarına ne iyi gelir evde çözüm

Avokado ve Muz ile Doğal Saç Maskesi Tarifi

Avokado ve muz saç maskesi tarifi için, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve püre haline getirilmiş muz ile avokadoyu iyice karıştırın. Hazırlanan karışımı masaj ile tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı bone veya streç film ile hava almayacak şekilde kapatın. Bir saat kadar bekleyin ve bir kere şampuanlayarak saçlarınızı temizleyin. Bu karışımla saçlarınız beslenmiş, kırıkların oluşması engellenmiş olacaktır. Ayrıca saçlarınız daha canlı ve nemli olacaktır.

Bal ve Tarçın Maskesi

Saç uzunluğunuza göre belirlediğiniz, eşit miktarlarda tarçın, bal ve zeytinyağını birbirine geçene kadar karıştırın. Karışımı uçlardan itibaren masaj ile tüm saçınıza uygulayın. 30 dakika bekleyin ve bir kere şampuanlayarak saçlarınızı temizleyin. Bal ve tarçın maskesi ile saç kırıkları onarılırken, zeytinyağı sayesinde parlaklık ve nemlilikte kazanacaktır. Ancak saçlarınız açık renk ise tarçın sayesinde uzun süreli kullanımda renk değişimi olabilir.

Son olarak saç kırıklarına ne iyi gelir kesin çözüm olabilecek bir alternatif daha paylaşmak istiyoruz. Uygun bir kabın içerisine saçlarınızın yoğunluğuna göre orantılı bir şekilde Hint yağı, zeytinyağı ve hardal yağı ilave ederek karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı, saç diplerinden saç uçlarına kadar yedirin. Düzenli kullanım sonucunda, saç kırıklarının ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Bu yazımızda saç kırıklarına ne iyi gelir evde çözüm ve konusunu ele aldık. Kendinize bakım yapmak istiyorsanız hızlı diş beyazlatma yöntemlerine de mutlaka bir göz atın. Paylaşımlarımıza yorum yaparak bizi mutlu edebilir, sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?