Randevular İçin Vücut Dili İpuçları

Randevular İçin Vücut Dili İpuçları

Vücut Dili ile İlişki Analizi

Biriyle buluştunuz fakat konuşmalarından memnun olup olmadığını, neler düşündüğünü anlayamıyorsunuz. Vücut dili sayesinde buluşmanızın nasıl gittiğini anlamanız mümkün.  Aşağıdaki ipuçlarından yararlanarak buluşmanızın seyrini tahmin edebilir, ona göre hareket edebilirsiniz.  İşte size bu konuyla ilgili birkaç tüyo…

Karşınızdaki erkeğin duruş pozisyonu, size büyük bir ipucu niteliğinde olabilir. Eğer vücudu size dönük bir şekilde oturuyorsa; etrafla ilgilenmiyor, konuşurken aynı şekilde oturuyor, bir şey anlattığınızda üst vücudu size dönük bir şekilde dinliyorsa; sizinle yeterince ilgili demektir.

Birinden etkilendiğiniz zaman, onunla konuşurken, dinlerken ona bakmanız normaldir. Eğer karşınızdaki erkek, birkaç saniyeden fazla bir süre bakışlarını çekmeden göz teması kuruyorsa; aslında oyun oynuyordur. Sizden ne kadar hoşlandığını anlamanız ya da bu geceyi onunla geçirmeniz için sizi etkilemeye çalışıyordur fakat daha kısa süre sizinle göz teması kuruyorsa; sizden gerçekten etkilenmiş, bağlanmış durumdadır diyebiliriz.

        Karşınızdaki erkek size sürekli yarım bir şekilde, pis bir sırıtışla bakıyorsa, tavırlarında bir ciddiyet göremiyorsanız; sizinle geceyi geçirmek, sonrasında da büyük ihtimalle ciddi bir şeyler yaşamamak istiyordur. Size gülümserken ağzı tamamen kapalıysa ve yumuşak bir şekilde gülümsüyorsa; sizden hoşlanıyor fakat bunu belli etmemek istiyordur. Eğer üst dudağı hafif gerilmiş bir halde dişleri tamamen görünerek gülüyorsa, bunun yanında hiçbir yakınlığını görmediyseniz; sizinle arkadaş kalmak istiyor olabilir; umut bağlamayın.

Eğer başparmağı kemer yerine takılı bir şekilde yanınızda duruyorsa; bu sizden hoşlandığı, etkilendiği ve sizinle olmak istediği anlamına gelir. Bu şekildeyken bütün vücudu size dönükse; her şey yolundadır. Eğer ayakları hafif içe doğru dönükse ve birbirine bakıyorsa, kendine ve size karşı güveni olmayan biriyle konuşuyorsunuz ve onun güvenini kazanmanız gerekiyor demektir.

Eğer onunla tanışmıyorsanız ve göz teması kuruyorsanız, size bakıyor ve kafasını yana yatırıyor ya da saçlarını savuşturuyor, onlara dokunuyorsa; kesinlikle size olumlu bir işaret gönderiyordur. Tanışıyorsanız ve onunla konuşuyorsanız; nasıl hareket ettiğine, nasıl durduğuna pek dikkat etmeyecektir. Bu nedenle siz onun oturuşuna dikkat edebilirsiniz; eğer bacakları açık bir şekilde karşınızda oturuyorsa, sizi istiyor olabilir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?