Pilates vücudu sıkılaştırır mı?

Pilates vücudu sıkılaştırır mı?

Pilates vücudu sıkılaştırır mı? Pilates kısa kaslardan oluşan kas grupları ile uğraştığı için kısa sürede etkisini hızlı bir şekilde gösterir.

5 derste farkı hissedebileceksiniz. 10 derste vücudunuzdaki farklılıkları görebileceksiniz. Pilates, düzenli ve sürekli yapıldığında kilo vermeye de katkıda bulunabilir.

Pilates ile vücudunuz 1 ayda daha güçlü ve esnek hale gelir. 3 ayda toparlanma, sıkılaşma, incelme ve kas oranınızı artırma gerçekleşir. Ancak bu sizin beslenme alışkanlıklarınız, yaşam tarzınız ve günlük hayatta ne kadar aktif veya pasif olduğunuzla doğrudan ilgilidir. Çünkü pilates ile direk kilo kaybı olmaz. Bu birçok sporda geçerlidir.

Pilates hangi bölgeyi zayıflatır?

Kilo kaybı ancak beslenme alışkanlıklarınız daha sağlıklı ve daha doğruysa ve düzenli sporlarla ilerlerse gerçekleşir. Sağlıklı beslenir ve düzenli pilates yaparsanız, bir yılın sonunda gerçekten istediğiniz vücuda sahip olursunuz. Bu çok uzun bir süre gibi görünse de etkisi ve sonucu ile uzun süreli etki ile kalıcı, sağlıklı ve pürüzsüz bir vücuda sahip olacaksınız.

Vücudunuzu şekillendirir, incelirsiniz ve evet yağ oranınızı düşürmede inanılmaz etkilidir. Çünkü çalıştığınız her alanda derin kas grubunu harekete geçirir ve güçlendirir. Bu sayede yağlanmayı azaltır. Vücudunuz daha sıkı ve daha küçük olacaktır, ancak bu, ölçekteki sayıyı değiştirmez. Kas oranınız artacak ve fit olacaksınız.

Badem Göz Ameliyatı Hakkında Her Şey

TAVSİYE YAZI

Her gün pilates yapmanın bir zararını görmezsiniz. Ama burada önemli bir nokta var:

Kadınlar, kilo vermek ve forma girmek için en hızlı çözümleri istiyoruz. Yardımcı cihazlarla pilates

Pilates topu, pilates bandı, pilates çemberi gibi aletlerle yapılan pilates çeşididir. Pilates topu ile yapılan hareketler bel ve sırt bölgesindeki kasların çalışmasına, bel ve sırt ağrılarının azalmasına, kas kütlesinin artmasına yardımcı olur.

Fıtık ve osteoporoz hastalıklarının tedavisinde de kullanılan bir yöntemdir. Pelvis bölgesini güçlendirdiği için hamilelerin bir uzman eşliğinde rahat bir hamilelik süreci ve güzel bir doğum sonrası formu geçirmeleri önerilir.

Pilates vücudu sıkılaştırır mı? ( Aletli Pilates)

Pilates vücudu sıkılaştırır mı
Pilates vücudu sıkılaştırır mı?

Reformer pilates olarak da bilinen aletli pilates, pilates stüdyolarında sıklıkla karşılaştığımız bir türdür. Başlangıç ​​noktası rehabilitasyon ve fizik tedavi olan reformer pilatesin vücudumuza çok olumlu etkileri vardır. Bas-çek hareketlerine dayanan enstrüman pilates, fizik tedavide de kullanılmaktadır. Ülkemizde daha az bilinen ve son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan reformer pilatesin etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Aletli pilates ne işe yarar?

Düzgün nefes almanızı sağlar

Reformer pilates ile yaptığınız egzersizler sayesinde doğru nefes almanızı sağlayan diyafram nefesine alışırsınız ve sistematize etmiş olursunuz. Pilates egzersizlerinde tam nefes tekniği uygulanır. Bu sayede karbondioksit atılır ve beyne bol miktarda oksijen verilir. Sağlıklı bir yaşamın ilk adımının doğru nefes olduğunu unutmayın.

Vücut şeklini düzeltir

Aletli pilates vücuda form verir ve duruş bozukluklarını düzeltir. Vücuda dik bir omurga yapısı kazanarak sıkı ve ince bir vücut formuna sahip olmanızı sağlar. Omurga odaklı bir egzersiz olan pilates, omurgadaki eğrilikleri düzeltmeye yardımcı olur.

D Vitamini ile Cildinizi Güzelleştirin

TAVSİYE YAZI

Denge ve esneklik sağlar

Reformer pilatesin bir diğer önemli faydası ise vücuda kas dengesi vermesidir. Denge hareketleri ile çok sağlıklı bir iskelet yapısı ve kas şekli kazanmanızı sağlar. Vücudun kolayca esneme özelliği ile uzun kaslara sahip olabilir ve olası yaralanmalara karşı dirençli hale gelebilirsiniz.

Tedavileri destekler

Pilatesin başlangıç ​​noktasının fizik tedavi ve rehabilitasyon olduğunu tekrar belirtmekte fayda var. Birçok spor kulübünde profesyonel sporcular tarafından da yapılan pilates antrenmanları olası sakatlıkların önüne geçebilmektedir. Halen fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde uygulanan bu egzersizler sayesinde; Düzleşme, bel ve sırt rahatsızlıkları, fıtık, osteoporoz gibi hastalıkların tedavisi olumlu bir süreçte ilerler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?