Papatya Suyu Saç Açma ve Papatyanın Cilde Faydaları!

Papatya Suyu Saç Açma ve Papatyanın Cilde Faydaları!

Papatya suyu saç açma konusunu birçok kadın bilir. Papatya suyu ile saçların açılması elbette mümkündür. Değişim için çok uçuk renk tonları şeklinde olmayacağını şimdiden söylemeliyiz. Papatya suyu ile bir iki ton saçlarınızı açabilirsiniz. Boyalı saçlara etki etmeyebilir. Direk kendi saçlarınıza sürüp beklediğiniz zaman saçlarınızdaki açılmayı fark edeceksiniz.

Papatya Suyu Nasıl Yapılır ?

Özelikle bahar aylarında çıkmaya başlayan papatyaları, kırlardan toplayabilirsiniz. Büyük şehirlerde kır bulabilmek zor olduğu için aktarlardan kurutulmuş papatya alabilirler.

Toplanılan papatyayı kurutarak işe başlayalım. Kuruttuğunuz papatyaları çay demler gibi demleyin. Bunun için bir çay bardağı papatya ile 500 ml litre suyu kaynatarak demleyebilirsiniz.

Papatya suyu saça nasıl uygulanır ? Suyun sıcaklığı çok kaynar olmayacak ve su rengini saldıktan sonra 10-15 dakika kadar soğumasını bekleyin. Soğuyan papatya suyunun tamamını saçınıza sürün ve kurumasına izin verin.

Papatya suyu sürdükten sonra saç yıkanır mı ?  Güneşli bir zamanda yapılmışsa güneşin sıcaklığından faydalanmanız ton açma noktasında daha etkili olacaktır. Saçlarınızın güneş altında daha çok açıldığını fark edeceksiniz.

papatya suyu saç açma
Papatya Suyu Saç Açma

Papatyanın Faydaları Nelerdir?

Yalnızca saça papatya suyu uygulamak eksik bir anlatım olur. Papatyanın bilinmeyen birçok etkileri bulunmaktadır. Papatya suyu saç açma konusunun ardından diğer faydaları ile devam edelim.

Yeni doğan bebeklere verilen papatya çayı ile bebeğinizin ne kadar sakin olduğunu göreceksiniz. Bebeğinize biberon yardımıyla içireceğiniz papatya çayı ile uykusunu düzenleyebilir ve huysuz olmasını, huzursuz olmasını önleyebilirsiniz. Büyüklerin papatya çayını tüketmesi ile vücutlarındaki zararlı maddeleri yok eder.

Böylece vücutları temizlenmiş ve arınmış olur. Papatya suyunda bulunan antioksidan sayesinde vücudunuzda zararlı maddeler barınamaz. Kabızlık çekenler için mükemmel bir doğal tedavi yöntemidir. Düzenli içildiği zaman papatya çayı sayesinde hemen etkisi görülür. Kabızlık sorunu ortadan kalkar. Kadınların sancılı dönemlerinden olan regl dönemlerinin can sıkıcı etkilerini hafifletir. Ağrısız ve sancısız bir regl dönemi geçirmek için papatya çayını o dönemlerde tüketmenizde fayda olacaktır.

Ağız kokularından kurtulmak için papatya suyunu kullanabilirsiniz. Tansiyon dengeleyici özelliği ile ani tansiyon düşüşleri ya da tansiyon yükselmelerine karşı rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Başka Papatya suyu ne işe yarar? sorusuna cevap olarak Papatya suyunu kaynatıp içmek, mide ve bağırsak kramplarının önlenmesinde yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa papatya suyu içmek boyunca mide sağlığını korumaya yardımcıdır. Uykusuzluk ve sinir bozukluğu gibi problemlerin çözülmesinde etkilidir.

Papatya Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Papatya suyunun bilinenin aksine bilinmeyen birçok özelliği bulunmaktadır. Göz çevresinde çıkan arpacıklara, papatya suyu kullanabilirsiniz. Mikrobu kırdığı gibi göze faydası olacaktır. Cildinizde çıkan sivilcelere uyguladığınız zaman kısa zamanda sivilcelerin söndüğünü göreceksiniz. Tonik gibi cilt temizlemede kullanabilirsiniz. Böylece kimyasal yollarla değil doğal yoldan cildinizi temizlemiş olursunuz.

Papatya Suyu ile Cilt Rengini Açmanız Mümkündür!

Papatya suyu ile cildinizin tonunu da açabilirsiniz. Özellikle koltuk altı için uygulanan bir uygulamadır. Yapmanız gereken işlem bir kaba biraz bal ve gül suyuyla beraber, papatya suyu eklemektir. Bu karışımı koltuk altınıza sürerek cildinizi beyazlatabilirsiniz. Yalnızca koltuk altı için uygulanan bir yöntem değildir. Dilediğiniz bölgeye rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Cildinizde yüzünüze ve diğer bölgelere rahatça uyguladığınız zaman etkisi kısa zamanda hissedilecektir.

Papatya Suyu ile Göz Altı Morluklarına Veda Edin!

Papatya suyunu temiz bir bez yardımıyla göz altında oluşan morluklara uygulayabilirsiniz. Göz altında oluşan morluklara her gün bir iki kere uygulamanız halinde kısa zamanda morlukların kaybolduğunu göreceksiniz. Antioksidan özelliği sayesinde morluklar ve şişliklere elveda diyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu uygulamaları düzenli yapmanız olacaktır. Bu sayede kısa zamanda sonuçlarını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Bu yazımızda papatya suyu saç rengini açar mı sorusu başta olmak üzere papatya suyu kullanımı hakkında bir çok başlığa yer verdik.

Birbirinden doğal ve yararlı sırların olduğu güzellik kategorisini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?