Organik Gold Fue Saç Ekimi Sonuçları

Organik Gold Fue Saç Ekimi Sonuçları

Saç Ekimi Sonuçları bu hassas konuyla ilgilenen herkesin merak ettiği en önemli noktadır. Saç ekimi sonuçlarının istenilen düzeyde olmasını sağlayan bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Organik Gold Fue yöntemidir. Bu yazımızda bu saç ekimi yönteminden bahsedeceğiz.

Organik Gold Fue Saç Ekimi

Gold FUE tekniği nedir? Saçların korunmasından çok daha önemli olan dökülen yerlere yeni saç ekimi için uygulanan yöntemdir.

Aslında saçların dökülmesi ister erkek ister kadın olsun fark etmeksizin hiç kimse karşılaşmak istemez. Ancak kimileri için kaçınılmaz bir durum da olabiliyor.

Saç ekimi cerrahi operasyon ile yapılan ve en çok tercih edilen bir seçenektir. Kafa derisindeki köklerin saç olmayan yerlere ekme işlemidir. İyileşme biraz geç olurken biraz da kanlı bir süreç haline gelebiliyor. Ayrıca hem saç köklerinin çıkarılması hem de saç ekiminde sağlık yönünden de riskte oluşabilmektedir. Peki Fue saç ekimi yöntemi nedir? Saç Ekimi Sonuçları nasıl gerçekleşmektedir ?

Fue Yöntemi Avantajı

Saç ekimi operasyonunun bir kenara kaldıran etkili ve büyük bir buluş olarak kabul gören bir uygulamadır. Saç ekiminin geliştirilmiş dahiyane bir buluşta diyebiliriz. Saç ekimini en basit hale indirgeyen bu yöntemdir. Fue yöntemi düşük bir maliyete olanak sağladığı için oldukça çok tercih edilmektedir.

Fue yöntemi ile kanama ya çok aza indiriliyor ya da hiç olmuyor. Ve en önemlisi de fue yöntemi sonrası günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebiliyor.

Organik gold fue yöntemi nedir ?

Kişiye uygulanmadan önce saç analizi yapılır. Yani saçın kalitesi kontrol edilmektedir. Alınan örnek ile hasarlı çıkan saç köklerinin sayısı yüksek olursa fue yöntemi uygulanır. 

Saç ekimi yapılacak olan bölgeler hekim tarafından işaretlenir. Saç köklerinin alınacağı bölgelerden 1 veya 2 mm uzunluğunda saç kesimi yapılır yani saçlar kısaltılır.

Mikro motor yardımı ile saçların çıkış yönü denilen bölgeden 1mm çap ve 12- 14 mm derinlikten silindirik şekillerle saç kökleri ile beraberinde doku parçası alınır. Kişiden alınan saç kökleri ekilecek olan bölgelerdeki kafa derisindeki boşluklara yerleştirilir. 

TAVSİYE YAZI : Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Saç Ekimi Sonuçları

fue yöntemi 
saç ekimi sonuçları
Gold Fue Saç Ekimi Sonuçları

Organik gold fue yöntemi saç ekimi sonuçlarında hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşılmamaktadır. Bu işlem sizi korkutmasın. Çünkü lokal anestezi uygulanmaktadır. Hasta günlük yaşamdan koparılmadan gerçekleştirilen bir yöntemdir. Hayatınızı da olumsuz yönde etkilemeyecektir. Bu yöntem ile 6.aydan itibaren saçlar görsel olarak iyi görünmeye başlar. 1 veya 1,5 sene sonra tamamen doğal bir görüntüye ve sağlıklı bir yapıya sahip olur.

İyileşme süreci ise aşağıdaki gibi ilerlemektedir;

1.-2. Ay: Ekilen saçların dökülmesi
3.-4. Ay: Yeni saçların uzamaya başlaması
5.-6. Ay: İlk farkın görülmesi
Ekilen saçlar 6.aydan sonra giderek daha iyi bir görünüme ulaşıp 12. ayın sonunda ise son halini almaktadır.

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç ekimi gibi cerrahi işlemlerde fiyatlandırmalar, tatbik yapılacak alana göre değişkenlik göstermektedir. Buradaki en önemli nokta, uygulamanın boyutudur. Bu yüzden ücret bilgisi verebilmek için öncelikle kişiyi görülmesi gerekmektedir.

Organik Gold Fue Saç Ekimi Sonuçları başlıklı yazımız hakkında görüşleriniz ve yorumlarınızı lütfen yorum bırakarak bizimle paylaşın. Sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?