Metrin deri kremi nasıl kullanılır?(Yan etkileri ve uzman görüşler)

Metrin deri kremi nasıl kullanılır?(Yan etkileri ve uzman görüşler)

Metrin deri kremi nasıl kullanılır öğrenmek için doğru yerdesiniz. Sizler için bu yazımızda metrin deri kremi kullanımı ile alakalı aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bir araya getirdik. Ayrıca yazımızın sonunda uzman doktorların görüşlerinin yer aldığı bir de video paylaştık sakın kaçırmayın.

Metrin krem ne işe yarar?

Metrin krem, cildinizi istila eden ve tahriş eden akar adı verilen küçük böceklerin neden olduğu bir durum olan uyuz tedavisinde kullanılır. Bu krem, piretrinler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Bu krem ​​akarları ve yumurtalarını felç eder ve öldürür.

Bu krem, insektisitler olan sentetik piretroidler adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu krem, uyuza neden olan akarları durdurur ve akarları ve yumurtalarını öldürür. Bu ürün, bir kullanımdan sonra uyuz istilasından kurtulmalıdır. Bununla birlikte, tedaviden sonra kaşıntılı cildin kaybolması iki hafta kadar sürebilir. Cildinizde hala canlı kaşıntı akarları veya yeni lezyonlar görüyorsanız, ilk tedaviden yedi ila 10 gün sonra ikinci bir uygulama gerekebilir. Bu krem, yetişkinler ve on iki yaşından büyük çocuklar için uygundur, tedavi başına normal krem ​​miktarı yaklaşık bir tüptür.

Beş ila on iki yaş arası çocuklar için tedavi başına gereken normal krem ​​miktarı yarım tüp olmalı ve iki ila dört yaş arası çocuklar için çeyrek tüp kullanılmalıdır. Baş, boyun, kafa derisi ve dış kulakların tedaviye ihtiyacı varsa, bu bölgeleri kapatmak için daha fazla krem ​​gerekebilir. Bu ürünü kullanmadan önce cildinizin temiz, kuru ve temiz olması gerekmektedir. Bu kremi uygulamadan önce sıcak bir banyo veya duş almayın. Bu ilacın losyon formu için kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız.

Losyonu ve kremi, enseden ayak tabanlarına kadar tüm alanı kaplayarak cilde masaj yapın. El ve ayak parmakları arasındaki bölgelere, el ve ayak tırnaklarının altına, bileklere, koltuk altlarına, cinsel organlara ve kalçalara özellikle dikkat edin. Bu kremi baş bölgesine veya yüze uygulamayın. Bu krem ​​cilt tarafından emildiği için yok olur ve cildi görünür bir tabaka ile kapatmaya gerek kalmaz. Krem veya losyonu uyguladıktan sonra sekiz saat içinde ellerinizi yıkarsanız, ürünü tekrar ellerinize uygulayın.

Bu kremi uyguladıktan sonra temiz giysiler giyin ve krem ​​veya losyonu on iki ila on dört saat bekletin. Bu süreden sonra bu kremi banyoda veya duşta yıkayın ve yeni temiz giysiler giyin. Bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu birçok şey etkileyebilir, örneğin: B. vücut ağırlığı, diğer hastalıklar ve diğer ilaçlar. Doktorunuz veya eczacınız burada belirtilenlerden farklı bir doz önermişse, doktorunuz veya eczacınız ile konuşmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyiniz.

Metrin deri kremi nasıl kullanılır?
Metrin deri kremi nasıl kullanılır?

Bu ilaç genellikle bir kullanımdan sonra uyuz istilasından kurtulur. Birçok kişinin ikinci bir uygulamaya ihtiyacı yoktur. İlk uygulamadan yedi ila on gün sonra cildinizde canlı kaşıntı akarları veya yeni lezyonlar görürseniz, ilk tedaviyle aynı şekilde ikinci bir uygulama yapılmalıdır. Başka topikal ilaçlar veya kozmetik ürünler kullanıyorsanız, bu ilacı kullanırken bunları kullanmaya devam etmek için doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu kremi kullanırken diğer ürünlerin çoğu kesilmelidir.

Metrin deri kremi nasıl kullanılır?

Bu ilaç sadece cilt kullanımı içindir. Bu ilacı reçete edildikten sonra mümkün olan en kısa sürede uygulayın. İlacı, başınızdan ayak tabanlarınıza, tırnaklarınızın altına ve ayak parmaklarınız gibi derinin kıvrımlarına kadar uygulayın. Bu kremi cilde masaj yapın. Reçeteden daha fazla ilaç kullanmayın. Sekiz ila on dört saat sonra, kremi duş alarak veya banyo yaparak yıkayın.

Bu kremi gözlerinize, burnunuza, ağzınıza veya vajinanıza değdirmeyin. İlaç gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayınız. Tahriş devam ederse, doktorunuza başvurun.

Uyuz belirtileri, genellikle yatmadan önce daha kötü olan yoğun kaşıntıyı içerir. Ayrıca ciltte üstte küçük bir böcek bulunan küçük, ince, dalgalı çizgiler görebilirsiniz. Uyuz genellikle el ve ayak parmakları arasında, bileklerde, dirseklerde, koltuk altlarında, bel bölgesinde, alt kalçalarda, meme uçlarında veya erkek cinsel organlarında bulunur.

Bu krem ​​tüm uyuzları öldürse de, ölü akarlar tedaviden sonra dört haftaya kadar kaşıntıya neden olabilir. Kaşıntıyı gidermek için kullanılabilecek diğer ilaçları doktorunuza sorun. Tedaviden iki hafta sonra durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza söyleyin. Doktorunuzun canlı akarları kontrol etmesi ve daha fazla tedavi önermesi gerekebilir.

Metrin deri kremi nasıl kullanılır 

Metrin krem yüze sürülür mü?

İlacın kullanımının cildin tüm bölgelerine sorunsuz bir şekilde uygulanabileceği belirtiliyor. Ancak cilt problemlerinin olduğu bölgeler dışında kullanımı sakıncalıdır.

Metrin krem yan etkileri nelerdir?

Metrin kren yan etkileri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Ağrı,
  • Yanma veya batma hissi
  • Ödem, egzama
  • Kızarıklık ve kaşıntı,
  • Halsizlik.

Metrin krem kullanıcı yorumları

Metrin krem kullananların çoğu son derece faydalı olduğunu vurgulamaktadırlar.

Metrin deri kremi fiyat

Metrin deri kremi fiyatı son güncelleme tarihi olan 19.02.2022 den itibaren 30.25 tl dir.

Metrin deri kremi nasıl kullanılır başlıklı yazımızla ilgili görüş ve yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın. Sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?