Kaş ekimi nasıl yapılır ? Kaş ekimi öncesi sonrası

Kaş ekimi nasıl yapılır ? Kaş ekimi öncesi sonrası

Kaş ekimi kadınlar tarafından çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden bir olmaya başladı. Kaş ekimi özellikle düzenli ve sürekli kaşların alınması sonucunda oluşan boşluklar nedeniyle yapılır. Kaşların, yıllar geçtikçe kalınlığını ve hacmini kaybetmesi sebebiyle de kaş ektirme yaptırılmaktadır.

Kozmetik sektöründeki hızlı değişim ve gelişim ile birlikte kaşlarından memnun olmayan ya da kaza, yanma, hastalık gibi nedenlerle kaşı çıkmayanlar için birden fazla kaş ekimi yöntemi bulunmaktadır. Kaş ektirme sayesinde de kaşlar istenilen hale getirilmektedir. Saç ekimi işlemi gibi kaş bölgesine de ekim yapılarak kalıcı kıl sağlanabilmektedir.

Kaş Ekimi Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Kıl kökleri cilde kesi atılmadan fue tekniği kullanılarak yenilenir. İnce uçlu aletlerle ekim hemen yapılarak canlı kıl köklerinin nakledilmesi sağlanır. 400-700 arasında ekim işlemi yapılarak  kaş ekimi yapılmaktadır. Kaş ekimi operasyonu genellikle 4 saate kadar sürebilmektedir. Ne kadar nakil yapılacağı konusu değişebilmektedir. Yani ekimin hangi bölgeye yapılacağı baştan tasarlanarak ilerleme sağlanmaktadır.

Kaş Şekli ve Ekleme Alanı Nasıl Belirleniyor?

Kaş ektirme yapılacak alan için öncelikle uzman bir kaş ekim merkezi bulmalısınız. Her yerde yapılmaması gereken bu işlem için öncelikle doğru yer arayışı yapmalısınız. Bu alanda yetkisi olan kişilerin önce yapacakları tasarımda şekil kararı verilir. Hangi şekilde kaş olacağına karar verilir. Kaş şekline karar verirken şu kriterlere bakılmalıdır.

  • Oval yüzlerde göz bitiminin çaprazından itibaren birçok kaş şekli uygundur. Yüz genişliği ortalama boyutlarda olduğu için farklı seçenekleri deneyebilirsiniz.
  • Uzun yüzlerde çok sert hatlarda kaş şekli pek önerilmez. Hafif kavisli ve genişliği daha çok kaş yapısı seçilebilir.
  • Küçük yüz yapısı varsa kaşlar da ince olabilir. Koyu ve ince kaşlar estetik açıdan avantaj sağlar.
  • Kaş ektirme esnasında sorun çıkmaması için önceden karar vermeli ve gerekirse bir uzman desteği almalısınız.

Fue Tekniği ile Ekilen Kaş Ne Zaman Çıkar ?

Genellikle şok dökülme ardından kalıcı kaş çıkması beklenmelidir. Bu da 8 aya kadar olabilecek bir durumdur. 1 senede tam olarak süreç sonlandırılmış olacaktır. Yeni kaşlarınız eskisine göre daha hızlı uzayarak yenilenme hızı da artan şekilde süreçler devam eder. Yeni kaş köklerinizin hızlanma oranı kendiliğinden daha çok olacaktır. Körelmiş durumdaki bölümlerinizde kaşlar düzenli olarak çıkmaya devam eder.

Kaş Ekimi öncesi sonrası
Kaş Ekimi öncesi sonrası

Kaş Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır ? 

Kas ekleme sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır Kaş ekimi sonrasındaki iyileşme süresi operasyon kadar önemlidir. Doktorunuzun önerileri kapsamında dikkatli bir sürece hazır olmalısınız. Normal ekim işlemlerinde tedavi ardından devam edecek süreçlerle alakalı özenli bir süreç yapmalısınız.

Kaş ekme sonrası yapılması gereken en önemli işlem elle temastan olabildiğince kaçınmaktır. Kaşların ekildiği kısımda iki gün sonra yıkama yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu yaparken ek bir ilaç da gerekmektedir.

Kaşlarınızı normal şekilde temizlemeye devam etmek için bir haftalık süreci beklemelisiniz. Dökülen kaşlar ardından yenileri kalıcı şekilde çıkmaya başlayacaktır. Yapılan işlemin amacı yenilerinin kalıcı şekilde oluşmasını sağlamaktır. Bunu yapabilmek için de başlangıç aşamasında var olan kökler dökülerek yenileri eklenir.

Kaş Ektirme Sonrası Şişlik Durumu

Kaş ekimi yaptıranlar bir operasyon geçirdiğinden şişlik olması doğaldır. Operasyon bitimi ardından uygulama türüne göre bir süreç belirlenir. Şişlik hali genellikle kanal açılarak yapılan tedavilerde söz konusudur. 4 güne kadar şişlik durumu devam edecektir.

Kaş Ekimi ile ilgili en çok sorulan sorular:

Kaş ekimi fiyatları ne kadar ?

Türkiye’de fiyatlarının çok yüksek olması ile bilinen bazı istisna doktorların dışındaki neredeyse tüm doktorlar kaş ekiminde 1 kıl kökü için 6-8 TL ücret talep etmektedir. Bu durumda kaş ekim fiyatları 1 greft için 7 Türk Lirasıdır diyebiliriz.

Kaş ektirme kalıcı mı?

Kaş ekim operasyonu emin ellerde ve doğru teknikle uygulandığında oldukça kalıcı bir işlemdir.

Kaş ekimi kimlere yapılmaz ?

Kaş ekme sadece  seyrelme ya da dökülme yaşayanlara yapılmaz. Kaşlarını ince bulan, şeklini değiştirmek isteyen kişilerde de uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj ise kaş ekiminin alternatifi değildir çünkü doğal görünüme sahip değildir. Kaş ektirme sonucu ise doğaldır.

Kaş ekim operasyonu kaç saat sürer?

Kaş ekim operasyonu FUE saç ekimi mantığı ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem 3-4 saat kadar sürer.

En Etkili Selülit Tedavisi Yöntemlerinden Mini Yüz Germe Ameliyatına kadar estetikle ilgili bir çok detaylı bilginin bulunduğu güzellik önerileri isimli kategorimizde mutlaka merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?