Site icon Diyet Hazırla

Kan grubuna göre beslenme işe yarar mı ?

Kan grubuna göre beslenme

Kan grubuna göre beslenme

Kan grubuna göre beslenme zayıflama söz konusu olduğunda ilk akla gelen konu değildir. Fakat kan grubuna göre beslenme kilo verebilmek adına liste hazırlarken başvurulan yöntemlerden biri haline geldi. Son yıllarda kan gruplarına göre diyet listeleri her gruba ayrı bir beslenme programı oluşturularak sunulmaktadır. Sıradaki yazımızı bu konuya ayırdık ve sonlara doğru her kan grubuna özel listeyi sizler için paylaştık.

Kan grubuna göre beslenme tarzının İbn-i Sina zamanında da olduğu hakkında bilgiler yer almakla birlikte A, B ve AB kan grubundakilerin kendilerine uygun yiyeceklerle beslenerek daha sağlıklı olacakları iddiası mevcuttur. Hatta kan grubuna göre beslenme üzerine benim de okuduğum ünlü bir kitap da yayımlanmıştır. Öğrenmek için yorum bırakmanız yeterlidir, reklam olmaması adına mail olarak yazabiliriz. Şimdi Kan grubuna göre beslenmenin detaylarına bakalım.

Kan grubuna göre beslenme nedir?

Kan gruplarına göre beslenme insanların farklı şekillerde beslenmesi gerektiğini iddia ederek hazırlanan beslenme programları ya da diyetler, hangi besin gruplarının hangi kan grubuna uygun olduğunu belirleyerek oluşturulmaktadır. Çünkü her besin maddesinin her bir kan grubuna farklı etkiler gösterdiği üzerinde durulmaktadır.

Bu yüzden de zayıflama konusu veya sağlıklı yaşam üzerinde araştırma yapanlar kan gruplarına göre beslenme konusuna özen gösterebiliyorlar. Ancak kan grubu diyeti üzerine yapılmış ve kesin kabul olan bir bilimsel araştırma araştırdığımız kadarıyla henüz yok. Eğer okuduysanız lütfen bizimle paylaşın herkese ulaştıralım.

Peki gelelim hangi besinler hangi kan grubuna daha uygun ve onları yemeleri gerekmektedir.

İnsülin direnci diyeti örnek menü

A grubu beslenme : A kan grubu hangi yiyecekleri yemeli?

Kan grubuna göre beslenme şekline göre, kan grubu A olanların ağırlık vermesi gereken besin grubunun sebze ve meyvelerdir. A grubundaki kişilerin bağışıklık sistemlerinin olması nedeniyle yenmesi önerilen yiyecekler şunlardır

a kan grubuna göre beslenme listesi

A kan grubuna göre beslenmede uzak durulması , olabildiğince az tüketilmesi gereken yiyecekler ise;

Kan grubuna göre beslenme triathlon

B kan grubuna göre beslenme : İlginç detay

Kan grubuna göre beslenme yönteminde B kan grubunda olanları için hazırlanan listeye bakacak olursak:

Süt ve süt ürünleri ile ve kırmızı eti tüketebilirler. Zeytinyağı, yumurta ve ceviz B kan grubuna sahip olanların fazlaca tüketmesi önerilmektedir. Diğer besinlere ise;

B Kan grubuna olanların uzak durması öğütlenen yiyecekler ise;

AB kan grubuna göre beslenme: İşler karışık

AB kan grubundan olanlar için tüketilmesi uygun görülen yiyecekler:

AB kan grubu için tavsiye edilmeyen yiyecekler:

 0 RH pozitif kan grubu nasıl beslenmeli ?

Kan grubu 0 olanlar dana eti, kuzu eti gibi kırmızı et ürünlerini tüketmeleri sindirim sistemleri buna uygun olduğu için önerilmektedir. Diğer tüketilebilir yiyecekler ise:

0 grubu ne yemeli ne yememeli?

0 kan grubuna dahil olanların karbonhidrat bakımından fakir olan yiyecekleri tavsiye edilmektedir. Örneğin işlenmiş gıdalardan uzak durmaları gerektiği, özellikle buğday ve mısır olmak üzere tahıl ürünlerini ve süt ürünlerine de dikkat etmeleri tavsiye edilmektedir.

ÖNEMLİ SONUÇ:

Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu günümüz dünyasında önemli olanın doğru bilgiye ulaşmak olduğunu asla aklımızdan çıkarmamak gerekir. Çok çeşitli diyet listelerine ulaşmak oldukça kolay ama önemli olan her zaman vurguladığımız gibi uzman doktorlar gözetiminde olmalı. Bizim paylaştıklarımızın sadece bilgilendirme amaçlı olduğu gözden kaçırılmamalı.

Kilo vermek ve daha sağlıklı yaşamak için kesinlikle doktordan yardım alarak harekete geçmek gerekir.

Exit mobile version