Kahverengi Pirinç İle Detoks Diyeti

Kahverengi Pirinç İle Detoks Diyeti

Kahverengi pirinç ile detoks diyeti aslında temelde pirinç diyetinden hiçbir farkı olmasa da ekstra birçok faydası vardır.

Kahverengi pirinç ile detoks diyeti bunların en temeli, kilo vermeye ve ödemlere katkısıdır. Aslında mantıklı baktığınız zaman diyetlerde pilav ve pirincin önerilmediğini fakat işin içine lifli gıdalar giriyorsa birkaç kez daha düşünüp ona göre karar vermek gerektiğini söyleyeceksiniz.

Pirinç diyeti 1939’da Dr. Discovered by Walter Kempner tarafından geliştirildi; Düşük kalorili ve düşük sodyumlu gıdaların tüketimine dayalı sağlıklı bir diyettir. Dr. Kempner, Kuzey Carolina’daki Duke Üniversitesi’nde profesör iken, hastalarının kan basıncını düşürmek, böbrek fonksiyonlarını iyileştirmek ve obeziteyi önlemek için yeni bir rejim geliştirdi.

Bu diyet, diyet kurallarına uyulması şartıyla hipertansiyon ve obezite hastalıklarının tedavisini amaçlamaktadır. Diyette önerilen besinler sodyum oranı düşük ve karbonhidrat oranı yüksektir. Ayrıca sınırlı miktarda süt ürünleri tüketilmesi tavsiye edilir.

Kalıcı zayıflamak için diyet listesi oluşturma

TAVSİYE YAZI

Karmaşık karbonhidratların sindirimi uzun zaman alır. Bu nedenle açlık hissi azalır. Düşük sodyumlu gıdalar tüketmek vücutta fazla su tutulmasını engeller ve böbreklerdeki basıncı azaltır. Başlangıçta düşük kalorili bir diyet (günde 800 kalori) uygulanır.

Zamanla, günlük kalori alımı 1200 kaloriye kadar çıkabilir. Kısacası pirinç diyeti başarısını düşük kalorili, düşük sodyumlu ve yüksek lifli gıdalara borçludur.

Kahverengi Pirinç Diyeti Nasıl Yapılır?

Pirinç diyeti kısa sürede kilo vermeyi sağlar; ancak uzun süre uygulanması tavsiye edilmez. Bu diyetin kurallarına düzenli olarak uyulursa günde bir kilo yani haftada 7-8 kilo vermek mümkündür. Pirinç yüksek miktarda karbonhidrat içerdiğinden diyet yapan kişinin açlık hissi azalır.

Diyetin ilk günlerinden itibaren zayıflama sürecinde durgunluk gözlemlenebilir, bu sayede 2 haftanın sonunda istenilen kiloya ulaşmak mümkündür. Bu noktada pirinç lapası diyeti kaç gün yapılmalı sorusunun cevabı önemlidir.

Kahverengi pirinç ile Diyet yaparken her üç günde bir üç gün ara verilmesi önerilir. Aksi halde kişide yorgunluk ve halsizlik oluşabilir. Diyet sırasında bol su (günde 2 litre) tüketilmesi önerilir.

Bu diyet, diyet kurallarına uyulması şartıyla hipertansiyon ve obezite hastalıklarının tedavisini amaçlamaktadır. Diyette önerilen besinler sodyum oranı düşük ve karbonhidrat oranı yüksektir. Ayrıca sınırlı miktarda süt ürünleri tüketilmesi tavsiye edilir.

Karmaşık karbonhidratların sindirimi uzun zaman alır. Bu nedenle açlık hissi azalır. Düşük sodyumlu gıdalar tüketmek vücutta fazla su tutulmasını engeller ve böbreklerdeki basıncı azaltır. Başlangıçta düşük kalorili bir diyet (günde 800 kalori) uygulanır. Zamanla, günlük kalori alımı 1200 kaloriye kadar çıkabilir.

Kahverengi Pirinç İle

Haftada 8 Kilo Verme Pirinç Diyet Listesi

Pirinç diyetinde evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pirinç lapası ile beslenmeniz gerekir. Pirinç lapası diyet listesini günde 3 öğün olarak sıralayabiliriz:

Kahvaltı

Kahvaltıya hazırladığınız yulaf lapası ile başlamalısınız.

Dilediğiniz baharatları yemeğinize ekleyerek lezzetini güçlendirebilirsiniz.

Öğle yemeği

Öğle yemeğinde taze sebzelerle hazırladığınız salatanızı pirinç lapası ile birlikte tüketebilirsiniz.

Diyet yaparken porsiyonunuzu olabildiğince küçük tutmalısınız, küçük bir kase yeterli olacaktır.

Aksi takdirde kilo vermeniz zorlaşabilir ve diyet kurallarından uzak durursunuz.

En etkili diyet yemekleri tarifleri (10 Adet)

TAVSİYE YAZI

Akşam yemeği

Akşam yemeğinde ise günün son öğünü olarak pirinç lapası tüketilmeli, yanında başka bir besin tüketilmemelidir.

Kahverengi pirinç birçok bileşen içerir. Kalsiyum, manganez, magnezyum, çinko ve demir gibi vücut için birçok faydalı element içerir.

Esmer pirinç de çok zengin bir vitamin kaynağıdır. B vitaminleri ile E ve K vitaminleri açısından zengindir. İçerdiği protein içeriği ve lif kaynağını düşündüğünüzde ne kadar faydalı olduğunu zaten göreceksiniz.

  • Kolesterol için iyidir.
  • Kalp damar hastalıklarında rahatlıkla alınabilir ve sizi güçlendirir.
  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve kolay hastalanmanızı engeller.
  • Lifli besinler ve protein içeren besinler bu konuda başarılı olduğu için kilo vermeye yardımcı olur.
  • İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kemiklerinizi, dişlerinizi ve tırnaklarınızı güçlendirir.

NOT: Her yazımızda olduğu gibi her diyette öncelikle doktora başvurulmak zorundadır. Sitemizde yer alan içerikler sadece ve sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?