İlişkinizde Rahat Olmanız İçin Tavsiyeler

İlişkinizde Rahat Olmanız İçin Tavsiyeler

İlişkinizde Rahat Davranabilmeniz İçin İpuçları

Biriyle tanışıp bir ilişkiye başlanıldığında, onu tanıma ve ona alışma aşaması olduğu için biraz gergin ve rahatsız hissedilen bir dönem olabilir. İlişki ilerledikçe bu durumun azalması, hatta yok olması gerekir ve artık partnerinize karşı rahat, alışmış, açık olmanız doğru olandır. Eğer kendinizi hala rahat hissedemiyorsanız; bazı sorunlar var demektir. Daha önce yaşadığınız ilişkilerde karşınıza çıkan sorunlar, güvensizliğiniz, çekingen yapınız gibi birçok nedenden dolayı gerçekleşebilecek olan bu durumu yenmeniz için aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

İlişki Tavsiyeleri

Eğer hayatınızdaki insanı iyi tanırsanız, sevdiği ya da sevmediği şeyleri, hobilerini, beğenilerini bilirseniz onunla ortak bir yön bulmanız ya da kendinizi daha rahat hissetmeniz mümkün olacaktır. Onu tanıdıkça, yanında kendinizi rahatsız hissetme durumunuz da azalacaktır.

İlişkinizle ya da onunla ilgili sizi rahatsız eden, aklınızı karıştıran durumları kendi kendinize düşünmeniz, sizi rahatsız etmekten başka bir işe yaramayacaktır. Bir sorununuz olduğunda onunla bunu paylaşın; kendinizi anlatın ve birlikte bir çözüm yolu bulmaya çalışın. İletişim kurabildiğiniz için onun yanında daha rahat hissedebilirsiniz.

Her insanın içinde kendine dair sırları vardır. Çok önemli ve büyük olanlar olmasa da; kendinize sakladığınız, sizi tanımasını sağlayabilecek bazı sırlarınızı karşılıklı olarak paylaşırsanız, bir adım daha atmış olursunuz. İnsanların birbirini tanıyabilmesini sağlayan en önemli şeylerden biri de kendini, karşındakine sakladığın şekilde anlatabilmektir.

İlişki Tavsiyeleri

Kendinize bakmanız, fazla kilolarınızı vermeniz ve sıkılaşmak için spor yapmanız, saçlarınızı değiştirmeniz ya da beğendiğiniz kıyafetleri alıp giymeniz; kendinize güvenmenize yol açacaktır. Kendinize daha fazla güvendiğinizde, onun yanında daha rahat olmanız da mümkün olacaktır. Önce kendinizi sevmeniz, doğru ve yanlışlarınızla bir bütün olduğunuzun farkında olmanız ve hatalarınızdan ders almanız, sürekli gelişmeniz bütün sorunları çözmek için bir adım olacaktır. Kendinizle bir sorununuz varsa, sizi seven insanların; en önemlisi de sevgilinizin sizi beğendiği ve sevdiği için yanınızda olduğunu kendinize sık sık hatırlatın. Belki siz kendinizi beğenmiyorsunuz fakat o, sizin en az bir yönünüzü beğenmiş ve sizinle sevgili olmak istemiş; bunu aklınızdan çıkarmayın. Önce siz kendinize güvenin ki, karşınızdakinin size güvenebilmesi için bir yol açmış olun. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?