Güneş Lekesi Nasıl Geçer? (2 Özel Formül)

Güneş Lekesi Nasıl Geçer? (2 Özel Formül)

Güneş lekesi nedir ve neden olur? Güneş lekesi nasıl giderilir ? Doğal güneş lekesi tedavisi ve tarifleri nelerdir? Yüzdeki güneş lekesi nasıl geçer ?

Güneş Lekesi Neden Olur ?

Yaz mevsiminde güneşin zararlı ışığına çok uzun maruz kalınca ve korumasız çıkınca lekelerin oluşumu kaçınılmaz olur. Güneş lekeleri yüzde çile benzer şekildedir. Güneş lekesinin tedavisi en başta şapka ya da güneş kremi ile korunmaktır. Güneş lekesinin tedavisi olarak piyasada oldukça fazla ürün mevcuttur. Fakat onlara ihtiyaç duymadan evde kendiniz yapacağınız etkili kürler vardır. Bu kürlerden kendi vücut yapınıza göre bir tanesini seçebilirsiniz. 

Doğal güneş lekesi tedavisi ve maskesi

İlk olarak limon suyu tercih edebiliriz. Limon da olan asitten dolayı ciltteki ölü deriler yok olacaktır. Limon suyunu sürdükten sonra 20 dakika bekleyip durulayın. Ama bu işlemi yaptığınızda güneşe çıkmamanız gerekiyor. Bu yüzden gece bu işlemi yapmanız önerilir. Bu işlemi hafta da bir uygulayın. Ancak cildiniz hassas ise kaşıntı ya da kızartı yapacaktır. Bu durumda önerilmemektedir.

Bir başka doğal yöntem ise elma sirkesidir. Bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıp pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayın. Bu karışımı yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu işlemi de aynı limon suyundaki gibi gece uygulayın ve hassas cilde sahip iseniz tercih etmeyin. Bir sonraki tercih ise süttür. Süt içerisindeki laktik asit sayesinde cildin rengini açar. Sütü 30 dakika beklettikten sonra durulayın.

Yeşil Çay ve Aloe Vera ile Güneş Lekesi Nasıl Geçer ?

 Güneş Lekesi Nasıl Geçer ?
Güneş Lekesi Nasıl Geçer ?

Bir diğer seçenek ise yeşil çay. Yeşil çay içerdiği antioksidanlardan ötürü cilt lekelerini temizlemede yardımcı olur. Kaynattığınız yeşil çayı pamuk yardımı ile lekeli kısma uygulayın. Bunu günde 2 defa yapabilirsiniz. Gün geçtikçe lekelerin yok olacağını göreceksiniz. Aloe vera da tercih edebileceğiniz bir başka yöntem. Aloe vera bitkisinin içindeki jeli alarak lekeli kısma uygulayın. Ek olarak bu yöntem diğerlerinden daha geç sonuç verir ama diğerlerinden etkilidir.

Yoğurt, karbonat ve limon ile Güneş Lekesi Nasıl Geçer ?

Güneş Lekesi Nasıl Geçer soruna yanıt olarak bir başka kür ise bir yemek kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı karbonat ve yarım çay kaşığı sıkılmış taze limon suyu karışımıdır. Bir kâse içerisine bu karışımı yapıp yüzünüze uygulayın. Tabii göz çevresi hariçtir. Bu karışımı 15 – 20 dakika bekletip masaj yaparak durulayın. Eğer bu karışımdaki ürünlerden birine hassasiyetiniz ya da alerjiniz varsa uygulamayın.

Siz de ev yapımı doğal maskeler ile ilgileniyorsanız kolaylıkla yapacağınız cilt maskeleri için tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?