Facelift nedir ? Nasıl yapılır ?

Facelift nedir ? Nasıl yapılır ?

Facelift nedir ? Yüz germe de bilenen facelift cerrah tarafından yapılan bir ameliyattır. Facelift nedir hakkında detaylar ve alternatifler bu yazımızda.

En dikkatli bakımla bile, yaşa bağlı değişiklikler kendilerini hissettirir: kırışıklıklar ortaya çıkar, yüzün ovali “yüzer”, cilt sarkar. Yüz germe plastik cerrahisi bu ve diğer sorunları giderir. Etki, jimnastik, yaşlanma karşıtı kremlerin kullanımı, donanım kozmetolojisi dahil olmak üzere diğer prosedürlerle karşılaştırılamaz. 

Facelift Ne Verir ?

Yüz germe ameliyatı gözle görülür şekilde gençleşir, gözle görülür yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır, ancak cildin kalitesini etkilemez, bu nedenle ona iyi bakmaya devam etmek gerekir. 

Face lift İçin En Uygun Yaş Nedir?

Bu gösterge bireyseldir, ancak 18 yaş altı ve 80 yaş üstü kişiler için plastik yüz germe yapmamalısınız. Hastalar için en uygun ve en yaygın yaş 35-55’tir. 

TAVSİYE YAZI : Yüz Germe Ameliyatı yerine ulthera nedir ?

mutlaka göz at

Operasyon için endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

  • Prosedürün ana endikasyonları, yaşlanmanın açık belirtileridir:
  • Elmacık kemiklerinde sarkıklık, derin kırışıklıklar, sarkmalar;
  • Kaşın düşmesi; Alnın pitozu;
  • Yanaklarda, çenede ekstra kıvrımların görünmesi;

Kulak çevresinde aşırı cilt. 45 yaşına kadar ameliyatsız teknikler, mezoterapi, lipofilling gibi alternatif ve daha nazik yöntemlerin kullanılması arzu edilir.

Prosedürün kontrendikasyonları: ( Facelift nedir ? )

Onkoloji ve iyi huylu neoplazmalar;

Kardiyovasküler sistem hastalıkları; Enfeksiyöz cilt lezyonları;

Kan pıhtılaşma bozukluğu; inflamatuar süreçler;

Hamilelik ve emzirme

facelift nedir


Facelift nedir ? Yüz Gerdirmenin facelift Cerrahi Yöntemleri

Yüz germe estetiğinin birkaç türü vardır ve düzenli olarak yeni gelişmeler tanıtılmaktadır. Örneğin sadece alın ve kaş kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Herhangi bir soru ve istek bir doktora danışılarak tartışılır. Düzenli olarak ortaya çıkan yeni ve nazik teknikler şunları içerir: Endoskopik yüz germe – 4 mikro insizyon yoluyla cildin “içeriden” durumunu değerlendirmek için derinin altına bir endoskop yerleştirilir;

Mini kaldırmaların bir alt türü – S kaldırma – tragustan (kulağın önü) kesiler yapılır; Endotin kaldırma – cildin altına, etki prensibine göre bir Velcro’ya benzeyen ve dokuları belirli bir pozisyonda sabitlemenizi sağlayan bir cihaz yerleştirilir. Estetik cerrahi sonrası 5 yıl içerisinde yüz yaşlanmaz, bu süreden sonra doğal süreçler yavaş yavaş başlar.

Çok çeşitli prosedürlerden 2 ana kaldırma tekniği vardır – mini ve dairesel kaldırma. SMAS sıkma Derin doku katmanlarını etkilediği için yaşa bağlı ciddi deformasyonlar için belirtilen dairesel bir yüz germe. SMAS, adipoz ve kas dokuları arasında yer alan yüzeysel muskulo-aponevrotik sistem anlamına gelir. İşlem sırasında cerrah, boyun çevresinde doğal bir kıvrımı takip eden şakak lobu seviyesinden saç çizgisinin arkasında kesiler yapar.

Daha sonra doktor, yeni bir yüz çerçevesi oluşturan SMAS‘ı sıkılaştırır, fazla cildi giderir. Operasyon sadece yüzü değil aynı zamanda boynu da etkiler. Dairesel plastik yüz germe aşağıdaki aşamaları içerir:

  • Genel anesteziye giriş;
  • Deri altı dokuların daha sonra düzeltilmesi ile insizyon yapılması;
  • Kaldırma,
  • yeni bir pozisyonda sabitleme;
  • Dikiş. 

Mini Yüz Germe Facelift nedir ?

Facelift işlemi sayesinde hasta daha ciddi cerrahi müdahaleleri erteleme imkanına sahiptir. Ciltte hafif sarkma ve sarkma olan kişilerde endikedir. Cerrah, saç çizgisi boyunca ve kulakların üstünde kesiler yapar ve fazla tüyleri alır. Olası komplikasyonlar Yüz germe bir operasyon olduğu için olası komplikasyonların farkında olmanız gerekir. Aralarında: şişme ve morarma; Epidermisin mavi lekeleri; Karanlık noktalar. Bütün bunlar çözülebilir ve kolayca çıkarılabilir.

Bu alandaki yeni teknolojiler ve bilgi sayesinde estetik prosedür mümkün olduğunca nazik bir şekilde gerçekleştirilir. Rehabilitasyon döneminin özellikleri iyileşme süresinin süresi 2-3 haftadır, ancak bu göstergeler genelleştirilmiştir. İyileşme, vücudun bireysel bir tepkisidir. Hasta ilk günü sağlık personeli gözetiminde hastanede geçirir, ertesi gün mutlaka uyulması gereken önerilerle evine döner.

Facelift nedir ? Yazımızdan sonra estetik kategorisindeki yararlı bilgilerin olduğu içeriklerimize de göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın .Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?