Evde kilo vermenin yolları nelerdir? 5 önemli yöntem

Evde kilo vermenin yolları nelerdir? 5 önemli yöntem

Evde kilo vermek için izlenecek yolları başlıklar halinde yöntemleri ile paylaşıyoruz. Fazla kilolarınızdan kurtulmanın vakti geldi. Sizde mi evde kolay kilo vermek istiyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Telaşlanmayın normal kilonuza ulaşmak için ne zor diyetlere nede diyetisyene ihtiyacınız var.

Evde hızlı kilo nasıl verilir? Normal bir vücut için yapmanız gereken tek şey spor ve sağlıklı yaşamdır. Evdzayıflamak için ne yapmalıyız sorusuna yanıt olabilecek bir de videoyu sonunda sizler için paylaştık. Sıkıcı listelere bağlı yaşamadan kilo vermeye hazırsak hadi maddeleri saymaya başlayalım.

Evde hızlı kilo nasıl verilir?

1) Besinleri yavaş çiğneyin.

Zayıflamanın yolları evde Yemek yerken ne kadar hızlı yersek o kadar çok yemek yemiş olursunuz. O yüzden yemek yerken hem yemeği çok çiğnemelisiniz hem de Ana öğünleriniz en az 20 dakika sürmeli. Çünkü beynin ‘tokum’ sinyalini vermesi için yaklaşık bu kadar süreye ihtiyacı var.

2) Çeşit çeşit ürünler tatmayı deneyin

Besinler günlük hayatımızın en önemli parçasıdır. İş yaparken harcadığımız enerjiyi yediğimiz yemeklerden alırız. Tüm besin öğelerini içinde bulunduran tek bir besin olmadığı için farklı gıdalar tüketerek farklı besinler almamıza olur.

3) Tatlılara ‘yasak ’ koyun.

Evde kilo verebilmek için günde bir miktar karbonhidrat yemeye dikkat edin. Bu yüzdende tatlılara saldırıyorsunuz. Tatlılara saldırmaya son gün içinde yeteri kadar karbonhidratlı yiyecekler tüketirseniz bu işi çözmüş olursunuz. Şeker gibi basit karbonhidrat grubunda yer alan besinleri en azından her gün tüketmeye gayret edelim çünkü karbonhidrat vücudumuzun besin taşlarındandır ve bu besin taşını her gün vücudumuza almamız gerekir.

4) Porsiyonlarınızı ufaltın.

Normalde 2 tabak yemek yerken 1 tabağa düşürebilirsiniz. Meyvede de bir porsiyon derken, aklınıza dolu bir tabak gelmesin. Kalori ihtiyacınızı meyvelerden ve sebzelerden karşılamayı deneyin çünkü meyveler sağlıklıdır ve en iyi kalori kaynağıdır.

5) Yemekten önce su içmeyi unutmayın.

Evde hızlı kilo vermek için günde 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Su insanların metabolizmasını hızlandırır. Ancak bu özelliğinden faydalanmak için suyu gün içine yayarak içmeniz şart. Bu nedenle her öğün öncesinde su içmelisiniz çünkü su açlık hissini ve susuzluğunuzu giderir.

16 8 aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır? (Özel Menü)

Yemek yerken su içmeyin çünkü mide hacmini artırmış olursunuz bu da daha fazla besin tüketmenize ve daha fazla kilo almanıza sebep olur. Yemek yedikten sonrada su içmekten en az 1 saat kaçınmalısınız çünkü o içtiğimiz su da midemizin hacmini genişletmekten başka bir şey yapmıyor.

6)Daha fazla sebzeye yüklenin.

Evde kilo vermenin en kolay yolu olarak ana yemeğinizden birinin mutlaka sebze ağırlıklı olmasına dikkat edilmesidir diyebiliriz. Hem de vücudunuzun yemekleri sindirme süresi azalmış olur ve vücudunuz daha az yorulmuş olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?