En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir? 3 özel krem

En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir? 3 özel krem

En iyi uçuk kremi isimleri başlıklı yazımızda krem ile uçuk nasıl geçernasıl giderilir, dudak uçuğuna hangi krem iyi gelir gibi bir çok sorunun yanıtını sizler için vereceğiz. Ayrıca yazımızın sonunda en etkili krem tavsiyeleri ile alakalı bir de video paylaştık.

En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir? hakkında daha fazla bilgi okumaya devam edin. Dudak çevresindeki uçuklar demir eksikliği anemisi, vitiligo olarak bilinen bir cilt pigmenti durumu veya vazovagal senkop adı verilen bir dolaşım sorunundan kaynaklanabilir. Ağız çevresinde uçukların nedenleri ve tedavi nasıl edilebilir.

Dudak çevresindeki uçuğun 3 nedeni

Bu liste tıbbi tavsiye teşkil etmez ve sahip olduğunuz şeyi doğru bir şekilde temsil edemeyebilir.

Demir eksikliği anemisi

Demir eksikliği anemisi, vücudun vücutta oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerindeki protein olan hemoglobin oluşturmak için yeterli demire sahip olmadığı bir durumdur.

Vitiligo

Vitiligo, etkilenen bölgelerden kaynaklanan renk (pigment) kaybına bağlı olarak ciltte uçukların geliştiği bir durumdur. Genellikle garip görünüm dışında başka bir semptom yoktur.

Piyeloseptyl 50 mg ne işe yarar?

Belirtiler: dudak çevresindeki uçukların nedenleri vitiligoya benzeyen cilt değişiklikleri, kolda veya elde cilt renginin kaybı, boyunda cilt renginin kaybı

Vazovagal senkop

Vazovagal senkop, vücudunuz bazı duygusal veya nörolojik tetikleyicilere aşırı tepki verdiğinde kalp atış hızı ve kan basıncındaki ani bir düşüşün neden olduğu ani bayılmadır. Beyne giden kan akışının azalması nedeniyle bilinç kaybı meydana gelir.

Dudak çevresinde uçuk belirtileri

Dudaklarında uçuğu olanlarda

  • 11% Yorgunluk
  • %7 Soluk Cilt
  • %6 Mide bulantısı görülebilirken

Dudak çevresinde uçuk görülenlerde en sık aşağıdakiler meydana gelmektedir.

  • %50 Demir Eksikliği Anemisi
  • 33% Vazovagal Senkop
  • 16% Vitiligo

En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir?

Uçuk kremi en iyisi hangisi diye bakıldığında akla gelebilecek 3 tanesi şu şekildedir:

Vectavir

Etken maddesi penciclovir %1 olan ve bir alttaki Zovirax marka ilacın tahtını sallayan bu virüsün en başarılı düşmanı diyebiliriz. Üstelik sadece  çıkarken değil çıktıktan sonra da işe yaradığı söylenir. Gelmiş geçmiş en etkili krem olarak nitelendiriliyor.
Ek Bilgi: Zovirax firmasını çıkaranlar tarafından piyasaya sürülmüştür.

En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir?
En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir?

Zovirax

İlaçlar arasında arasında fiyat olarak en pahalı olan ilaçtır. Vectavir ilacının yaklaşık iki katı fiyatındadır. Elbette listemizdeki tüm ilaçlar gibi bu da çok etkili bir merhemdir ve cilt bakımınızı başarıyla yapar.

En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir?
En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir?

Aklovir

Yeşil sarı kutuya sahip Aklovir 22 TL civarında bir fiyata sahiptir.

Tüm kremlerin uygulaması çıkacak bölgeye veya çıkmış yara üstüne sürme yolu ile olmaktadır. Cilt bakımının ardından merhemlerin uygulanmasını takip eden ertesi gün bile kısa sürede etkisini görecek ve uçuğunuzun inip kurumaya başladığını fark edeceksiniz.

En iyi uçuk kremi isimleri nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?