En Etkili 6 Selülit Tedavisi Yöntemi

En Etkili 6 Selülit Tedavisi Yöntemi

Selülit tedavisi söz konusu olduğunda her detayın öğrenilmesi elzemdir. Selülit tedavisinde en etkili yöntem hangisidir diye kendine dikkat eden her kadın tarafından araştırılmaktadır. Biz de bu seferki yazımızda selülit tedavileri üzerine geniş bir araştırma yaparak sizlerle paylaştık. Yazımızın sonunda ise FDA tarafından onaylanmış Cellfina Tedavisi hakkında da bilgilere de yer verdik. Öncelikle genel bir tanım yapalım.

Bacakta Selülit Nedir? 

Selülit, en fazla bacak ve kalça bölgelerinde oluşan çukurlu, girinti ve çıkıntıların görüntüsüne verilen addır. Selülite deri altında yer alan bozuk ve geniş alandaki yağ dokusu neden olmaktadır.

Vücudumuzun ısı kontrolünü sağlayan yağ dokusu bozulduğunda onu tutan bantlarından taşar cilt yüzeyine portakal kabuğu görünümü şeklinde yansır. Bu görüntü de ilerleyip iyice görünür olduğunda can sıkıcı hale gelmektedir.

Selülit Neden Oluşur?

Selülite neden olan etkenler temel olarak şunlardır;

 • Hareketsiz yaşamak
 • Yeterli miktarda su içmemek
 • Hazır gıda tüketmek  
 • Alkol ve sigara kullanmak
 • Genetik durumlar

Saydığımız maddeler öncelikle kalp damar sağlığını bozar, bu durum da dolaşım yetersizliğine sebep olmaktadır. Bunun sonucu olarak da metabolizma yavaşlar ve vücutta yağlar birikmeye başladığından yukarıda da bahsettiğimiz yağ hücrelerinin taşması bize selülit olarak görünür.

Sonuç olarak selülit oluşumunda birçok etken vardır. Doğru tedavi ve neden olan kaynakların tespiti ile çok daha hızlı sonuçlar alınabilmektedir.

Selülit Dereceleri Nelerdir?  

 • Selülit Derecelerinin ilk evresi yukarıda bahsettiğimiz deri altı yağ hücrelerinin bağ dokusundan taşmaya başladığı andır. Bu duruma gizli selülit adı verilir. Portakal kabuğu görünümü yoktur fakat elle ile bastırılırsa selülüt görülmeye başlar. Bu aşamada yapılan Selülit Tedavisi en etkili sonucu vermektedir.
 • İkinci evre ise selülitlerin ayakta iken belli olmamasına rağmen oturuş esnasında açıkça göründüğü aşamadır. Bu evre de kolay tedavi edilmektedir.
 • 3. Selülit Derecesi ayakta olduğunda da kolaylıkla belli olan ileri derecedeki selulit durumudur. İlk iki duruma göre selülit tedavisi uzun sürse de yapılmaktadır.
 • Son devrede ise cildin renginde bozulmalar vardır ve ağrılı bir durum söz konusudur.

Selülit Tedavisi Evde Yapılabilir mi?

Selülit tedavisi evde ancak 1. ve 2. dereceler için söz konusu olabilir.

Üçüncü ve dördüncü seviyedeki selülitler estetik danışmanlar ve dermatolog tarafından yapılacak tedavi ile geçer. Bu seviyede doğal çözümler tedavi sürecinde yardımcı ve rahatlatıcı etkisi için yapılabilir.

Evde sürekli ve düzenli olarak uygulanması durumunda selülitlere iyi gelecek bir kaç doğal çözüm:

 • Günde en az 2 litre su içmek.
 • Her gün 1 saat yürümek.
 • Asansör yerine merdiven kullanmak.
 • Selülit giderici etkisi olan doğal yağlardan hazırlanan karışımla selülitli bölgeye düzenli masaj yapmak.
 • Selülit önleyici bitki çayları içmek.
selülit öncesi sonrası
selülit öncesi sonrası

Selülit Tedavisinde Uygulanan Yöntemler:

Selülit tedavisinde en etkili yöntem hangisi? En etkili Selülit tedavi yöntemleri arasında en çok bilinen ve uygulananları şöyle sıralayabiliriz.

AWT ile Selülit Tedavisi

Selülit nasıl gider: Bu tedavi yönteminde cildin alt tabakasındaki çukur bölgelere güçlü ses dalgaları ile anlık basınç uygulanır. Hasta bu dalgaları titreşim olarak algılamaktadır. bu sayede hücre zarı geçirgenliği artırılır ve hücre içindeki yağların serbest kalması sağlanır.

Yağ dokusunun hacmi küçülerek kan dolaşımı hızlanır. Bu yöntem ile ayrıca cildin elastikiyet kazanmasına da katkıda bulunur. Portakal kabuğu görünümüne neden olan fibröz bantların cildi bırakması sağlanır.

Ağrısız bir selülit tedavi yöntemi olan Akustik Şok Dalga Terapisi selülitin şiddetine göre ortalama 8 ile 10 seans şeklinde haftada iki kez uygulanmaktadır.

Exilis Elite ile Selülit Tedavisi

Exilis Elite selülit tedavisi, radyofrekans ve ultrason mekaniği enerjilerinin yüksek ısıda yağ doku üzerine uygulanmasıdır. Bu sayede yağ dokusu küçültülür ve kolajen üretimi tetiklenir. Tedavi sırasında özel bir başlıktaki soğutucu ile ciltte herhangi bir acı hissedilmemektedir.

En iyi selülit tedavisi olarak da tavsiye edilen bu yöntem 4 ile 6 seans ile istenilen sonuca ulaşılabilmektedir.

Forma Plus ile Selülit Tedavisi

Forma Plus da en etkili selülit tedavisi olarak bilinmektedir. Bu yöntem ile de Radyofrekans enerjisi kullanılarak kolajen üretimini tetiklenmektedir.

Gelişmiş odaklı radyofrekans uygulaması Forma Plus ile 6-8 seansta selülitlerin tamamen yok olması sağlanabilir.

Body FX ile Selülit Tedavisi

Body FX cihazlı selülit tedavisi ile radyofrekans enerjisinin basınç ve vakum etkileri ile birlikte kullanılmaktadır.

Deri altındaki bozulmuş yağ hücreleri radyofrekans enerjisi ile ısıtılıp kontrollü basınç ve vakum hücre içinde biriken yağın vücuttan atılmasını sağlar. Çukurlu görünümün ortadan kaldırılmasında etkilidir.

İlk uygulamadan itibaren iyileşmeye olumlu yansıtan Body FX selülit tedavisi, 6-8 seans haftada 2 kere uygulamak yeterli gelebilmektedir.

EMSlim ile Selülit Tedavisi

Portakal kabuğu görünümünün yerini kaslı bacaklar, gergin bir cilt için tercih edilen yöntemdir. İnaktif egzersiz uygulaması ile birlikte yapılmaktadır.

Kasa uygulanan elektromanyetik dalgalar, yoğun egzersiz uygulaması ile yağ yakımını sağlar ve kas kütlesini geliştirir.

Yağ fazlası yakıldığı ve kas yoğunluğunun artması ile birlikte dolaşım ve lenf sistemi daha sağlıklı çalışır hale gelir. Em Slim ile selülitler yok olurken sportif ve güçlü bacaklar ortaya çıkar.

Bunların dışında bir debaşlıkta yer verdiğimiz FDA onaylı Selülite Karşı Cellfina Tedavisine.

Selülite Karşı Cellfina Tedavisi

Cellfina Tedavisi
Cellfina Tedavisi

Selülite karşı cellfina tedavisi Cellfina, selülit görünümünü azaltmak için kullanılan cerrahi olmayan bir operasyondur.

Selülite karşı cellfina tedavisi minimal invaziv bir işlemdir. İşlem ameliyat veya genel anestezi gerektirmez. Tahminen yüzde 85 Güvenilir Kaynak 20 yaşın üzerindeki kadınların bir miktar selüliti var.

Cellfina İçin Hazırlanıyor

Cellfina minimal invaziv cerrahi olmayan bir operasyondur, bu nedenle fazla bir hazırlık yapmanız gerekmeyecektir. Cellfina için iyi adaylar şunları içerir:

 • 20 ile 60 arasında
 • sabit bir ağırlığa sahip olmak
 • minimum cilt gevşekliği veya gevşekliği var

İyi bir aday olup olmadığınızı görmek için doktorunuzla konuşun. Tedavinin ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayabileceği konusunda gerçekçi beklentiler belirlemenize de yardımcı olabilirler.

Cellfina Nasıl Çalışır?

Cellfina en iyi gamze tipi selüliti hedefler. Operasyon sadece uyluk ve kalçalardaki selülit tedavisi için FDA tarafından onaylanmıştır.

Cellfina teknolojisi, subcision adı verilen bir operasyona dayanmaktadır. Subcision ayrıca yara izlerini ve kırışıklıkları tedavi edebilir. Teknoloji ile cildinizin hemen altında buluınan bağ bantlarını tedavi etmek için iğne boyutunda bir cihaz kullanır.

İşlemden öncelikle doktorunuz sizden ayakta durmanızı ister. Selülit çukurlarını tanımlamak için bir işaretleyici kullanacaklar. Ardından, biraz uyuşturma solüsyonu uyguladıktan sonra, cildinizin altına bir mikro bıçak yerleştirmek için Cellfina el cihazını kullanacaklar.

Doktorunuz sonradan sizden cildinizin altında bulunan lifli bantları serbest bırakmak için bir fan hareketiyle stabilize kılavuzlu bir subsizyon tekniği kullanacaktır. Bu, selülit çukurlarının geri sıçramasına neden olur.

Ortalama olarak, her 25 gamze için yaklaşık olarak bir saat sürer. Tedavisi yapılan bölgelerdeki sonuçlar üç gün gibi kısa bir sürede görülebilir ve üç yıla kadar sürebilir. 55 hasta üzerinde yapılan prospektif, çok merkezli olan bir ABD çalışmalarına göre, bir Cellfina tedavisinde, operasyonu uyguladıktan iki yıl sonra insanların yüzde 98’inde selülit görünümünü iyileştirdi.

Cellfina Yan Etkileri Var mıdır?

İşlem sırasında biraz emme hissedebilirsiniz. İşlemden sonra tedavisi yapılan bölgelerde geçici olarak şu yan etkiler görebilirsiniz.

 • Hafif ağrı
 • Morarma
 • Hassasiyet

Selülit Evde Nasıl Yok Edilir? yazısını da okuyup kolaylıkla yapabileceğiz yöntemleri de kaçırmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?