Dudak estetiği ameliyatı, dudak dolgusu çeşitleri ve dudak estetiği fiyatları

Dudak estetiği ameliyatı, dudak dolgusu çeşitleri ve dudak estetiği fiyatları

Dudak Estetiği hakkında bilinmesi gereken her detayı bu yazımızda ele aldık. Dudak estetiği çeşitleri nelerdir ? Kimler dudak estetiğini yaptırır? Dudak dolgusu fiyatları başta olmak üzere tüm önemli detaylara yer verdik.

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak ve burun arasındaki mesafenin 12 ile 15 mm arasında kalmasına dikkat edilir. Bu durumda yapılması gerek dudaklara hacim kazandırmaktır. Üst dudağın toplam dudak hacmine oranı %40 alt dudağın oranı %60 civarında olmalıdır. Burun tabanından dudağa doğru inen filtrum çizgilerinin de belirgin olmalarını sağlamak gerekir. Ayrıca dudaklardaki simetri bozukluklarının da düzeltilmelidir.

Dudak estetiği çeşitleri nelerdir?

Günümüzde sıklıkla dudak estetikleri ile ilgilenen kişilere bu tarz sorular sorulur. Özelliklede estetik ile ilgili konulara yeni ilgi duymaya başlayan kişiler bu tarz soruların cevaplarını daha çok merak ederler. Dudak dolgusu çeşitleri genel olarak 4 türdür.

Dudak Estetiği Operasyonları ve Dudak dolgusu çeşitleri

Genel olarak sıklıkla tercih edilen dudak estetiği işlemlerindendir. Özelliklede dudaklarını kalınlaştırmak amaçlı olarak kadınlar tarafından tercih edilir. Günümüzde ise pek çok estetik merkezinde gerçekleşir. Bu alanda uzman kişiler ise gittikçe artmaktadır.

Gülme İşlemine Bağlı Dudak Operasyonları

Kadınlar çoğu zaman kendilerini gülüşleri ile ifade etmek isterler. Bu yüzden de dudak estetiği ve diş estetik çeşitleri kadınlarda önemlidir. Özelliklede gülerken dudakların genel yapısı daha çok ortaya çıkar. Bu yüzden de kadınlar dudak estetiğinde gülme işlemine bağlı operasyonları tercih eder.

Dudak Estetiği Fiyatları
Dudak Estetiği Fiyatları

Dudak Dolgusu

Her dönem dudaklarda dolgu estetikleri yoğun bir şekilde gerçekleşmiştir. Çünkü kadınlar arasında dudakların genel yapısı ön planda yer alıyor. Konuşmaları sırasında düzgün bir dudak yapısına sahip olmak isterler. Bu yüzden de kadınlar sıklıkla dudaklarda dolgu estetiklerini tercih ederler. Dudak dolgusu fiyatları da oldukça merak edilmektedir.

Dudak dolgusu doğal şekilde ne kadar kalıcı ? Dudak dolgusunun uzun süre kalabilmesi için enjekte edilen maddenin dudakların doğru bölgesine eşit şekilde ve yeteri kadar yapılması gerekir. Üst dişlerin görünmesi ve üst bölümün alt bölüme göre daha az dolgun olmasına özen gösterilmelidir. Kalıcılığı ise ortalama 6 ile 12 ay arasındadır.
Dudak dolgusu ne kadar kalıcı

Dudak dolgusu sonrası

Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat yemek içmek asla yapılmamalıdır. Ayrıca ruj sürülmemelidir. Dudak dolgu işleminden sonra kısa süreli şişlik oluşması veya iğne giriş yerlerinde morarma olması olağandır.

Dudak dolgusu sonrası şişlik

Dudak dolgusu operasyonundan sonra dudak ve çevresinde bir miktar şişlik ve ödem oluşmasında bir sakınca yoktur. Dudak dolgusu uygulamasından sonra birkaç gün günde 30 dakika kadar buz uygulamasının yapılması tavsiye edilmektedir.

Dudak Enjeksiyonları

Günümüzde dudak enjeksiyonlarında genellikle dolgu malzemesi çeşitlerini ya da uygulanacak kişide kendi yağ çeşitleri kullanılır. Yapılacak işlemler her zaman için kişiye göre değişir. Bu yüzden de dudak enjeksiyon öncesinde genel bir tıbbi değerlenmeler yapılır.

Günümüzde dudaklarına estetik yaptırmak isteyen kişiler genellikle dudaklarının genel yapısından hoşlanmazlar. Bu yüzden de çeşitli uzmanların dudak estetik uygulamalarını tercih ederler. Dünyanın her yerinde dudak estetikleri uygulanır. Özelliklede medya önündeki kişiler tarafından daha sık olarak dudak estetikleri tercih edilir.

Kadınların sıklıkla tercih ettiği dudak estetiği çeşitleri; kişinin dudak yapısının estetik açıdan düzgün bir haline getirilme işlemleridir. Türkiye’de de çeşitli yerlerde dudak estetikleri uygulanır. Bu tarz estetik merkezlerinde her zaman için uzman kişiler ile çalışılması gerekiyor. Aksi bir halde hayati riskiniz tehlikeye düşebilir.

Dudak Çizgisi Estetiği

Dudak çizgisi estetiği ilerleyen yaşlarda özellikle kırk yaşından sonra başvurulan bir yöntemdir. Tabi ki yoğun sigara kullanımı da bunda etkilidir. Dudak üzerindeki çizgiler dolgu ile giderilmektedir.

Dudak çizgilerinin tedavisi nasıl olur?

Hyaluronik asitli geçici dudak dolguları, dudakları dolgunlaştırarak buradaki çizgileri kısmen yok edilmesini sağlar. Bu dolgular, bölgeyi doldurmadan cilt dokusunu yeniler ve dudak çizgilerini tekrarlayan tedaviler ile geçirir. Dudak dolgusunun tek seferde yapılması doğal bir görüntü elde etmeye engel olabilir.

Bunu uygulamak yerine kırışıkların üzerine minimal boyutta birden fazla kez dolgu yapılması daha güzel sonuç verecektir. Böylece doğal ve pürüzsüz görüntü ortaya çıkar. Dolgu uygulamasının kalıcılığı ise 6-12 ay arasındadır.

Dudak Estetiği Fiyatları (Dudak dolgusu ne kadar?)

Dudak estetiği fiyatları doğal olarak ilden ile , doktordan doktora ve saydığımız çeşitlere göre farklılık göstermesi olağandır. Ancak ortalama olarak dudak dolgusu fiyatı 2021 için 2.000 TL ve 6.000 TL arasındadır diyebiliriz.

Dudak ameliyatlarında 1 veya 0.5 cc lik enjektörler kullanılır bu da dolgu boyutuna etkilediğinden dudak dolgusu fiyatına da yansımaktadır. Örneğin; 1 ml dudak dolgusu fiyatı; 500 TL – 1.500 TL civarındadır.

Dudak estetiği fiyatları estetiğin yapılacak mekanına göre değiştiğinden bahsettik. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan yerlerde yapılan dudak operasyonları sağlık açısından ve görünüm açısından asla önerilmemektedir. Öncelikle buna dikkat etmek gerekir.

Doğal maskelerin yer aldığı kategorimizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?