Dudak Dolgunlaştırma Doğal Yöntemler

Dudak Dolgunlaştırma Doğal Yöntemler

Dudak dolgunlaştırma günümüzde en popüler uygulamalardan biri haline gelmiş durumda. Evde kalıcı dudak dolgunlaştırmak için uygulanan doğal yöntemleri bir araya getirdik. Cerrahi müdahale gerektirmeden güzel görünüm için uygulanan pratik yollar için yazımızı sonuna kadar okuyun.

Dudak dolgunlaştırma doğal yöntemler ile kolayca dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Yapacağınız işlemler evinizde, doğal malzeme ve yöntemlerle kolayca yapabilirsiniz.

Maddeler halinde sunacağımız doğal tarifleri uygulamadan önce alerjik reaksiyon olup olmadığına dair test yapmanızda fayda var. Olası bir sorunun önüne geçmiş olursunuz.

Doğal Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Vereceğimiz tarifleri uygulamadan önce dudaklarınızda kullanacağınız diş fırçasının temiz olmasını ve dudaklarınızı da bu fırça ile fırçalamalısınız. Dudakları fırçalama işlemi kan dolaşımını hızlandırır. Böylece dudaklarınız daha kırmızı ve daha biçimli bir görünüme sahip olur. Dudak dolgunlaştırıcı doğal tarifler sırasıyla;

  • Şeker ve bal maskesi; bir çay kaşığı esmer şeker ile bir çay kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı 2 saat buzdolabında bekletin. Dudaklarınızı fırçaladıktan sonra dudaklarınıza peeling yapın. Ilık su ile yıkayın. Karışımı tekrar uygulayın. Bu kez soğuk su ile yıkayın. Şimdi vazelin ile nemlendirin. Bu işlemi 3 günde bir uygulayabilirsiniz. Dudaklarınız hacimli ve dolgun olacaktır.
  • Şeker ve zeytinyağı maskesi; bir çay kaşığı beyaz şeker, 2 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Yuvarlak hareketlerle dudaklarınıza peeling yapın. Ilık su ile yıkayın. Vazelin ile nemlendirin. Bu işlemi 2 günde bir uygulamanızda hiçbir sorun olmayacaktır.
  • Tarçın ve zeytinyağı maskesi; tarçını tek başına kullandığınızda da aynı etkiyi görebilirsiniz. Ancak 1 çay kaşığı toz tarçını 2 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Dudaklarınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Ilık su ile yıkayın. İşlemi tekrar uygulayın. Daha sonra vazelin ile nemlendirin. Bu işlemi 2 gün uygulayabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştıran Doğal Yağlar

Dudak dolgusu evde yağlar ile nasıl sağlanır ? İşte dudak dolgunlaştıran doğal yağlar;

Nane yağı; kan dolaşımını hızlandırır, hafif bir yakıcı etkisi vardır. Nane yağını 20 dk buzdolabında beklettikten sonra kalın bir tabaka halinde sürün. 40 dk bekletin. Bu işlemi birkaç kez uygulayabilirsiniz. Böylece nane yağı dudak dolgunlaştırma yöntemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Tarçın yağı; içinde yüksek oranda C vitamini vardır. Cilt yenileme, nemlendirme ve gençleştirme etkisine sahiptir. Tarçın yağınızı ısıtın. Soğumasını bekleyin. Kalın bir şekilde dudaklarınıza sürün. Soğuk su ile yıkayın. İşlemi iki kere uygulayabilirsiniz. Sonra nemlendirici kullanabilirsiniz. 

Tuzla dudak dolgunlaştırma

Bu yöntem için öncelikle yarım limon suyunun içine bir çay kaşığı tuz ilave edin. Parmak ucunuzla dudaklara peeling yapın. Daha sonrasında ise kuru diş fırçası yardımıyla dudakların yüzeyini hafifçe fırçalayın.

Dudak Dolgunlaştırma Doğal Yöntemler
dolgun dudaklar için ruj rengi

Vazelin dudak büyütür mü?

dolgun dudaklara sahip olmanın doğal yolları Vazelin içerisindeki mineral yağlar da dudak içerisine girerek bu işlem sayesinde iyice girmektedir. Vazelin dudak dolgunlaştırma yöntemini uyguladıktan sonra fazla vazelini dudaktan temizleyin. Dudak için vazelin sürme yönteminden sonra dudaklar daha dolgun görünecektir.

Dudak renklendirme dudağı büyütür mü?

Dudak renklendirme solgun ve cansız dudaklara kalıcı makyaj boyası kullanarak canlı ve bakımlı görünmesini sağlamak için yapılan kalıcı makyajdır. Daha dolgun ve canlı bir görünüm için dudak renklendirme işlemi dudakların doğal bir hacme sahip olmasını sağlamaktadır.


Dudak dolgunlaştırma egzersizleri

Dudakları dolgun göstermek için doğal yöntemlerden sonra yardımcı olacak dudak dolgunlaştırma hareketlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Dudaklarınızı gerin, ağzınızı açık ve sonra sıkıca kapatın. Yüz kaslarınızı rahatlattıktan sonra ağzınız kapalı bir şekilde dudaklarınızı sağa ve sola oynatın. Hafif hareketlerle dudaklarınızla 8 çizmeye çalışın. Dudaklarınızı gerin ve derin nefes alın. İşte bu kadar kolay.

Doğal yollarla dudak büyütme içeriğimiz hakkında yorumlarınızı ve deneyimlerinizi lütfen yorum yaparak bizimle paylaşın.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?