Doğum Sonrası Kilo Verme Egzersizleri

Doğum Sonrası Kilo Verme Egzersizleri

Doğum Sonrası kilo verme her yeni anne için bir sorun haline gelebilir. Bu durumu kolaylaştırmak ve doğum sonrası kilo verme sürecinde yardımcı olabilmek için etkili teknikleri sizler için paylaştık. Ama öncesinde bir konunu altını çizmek gerekiyor.

Emziren anneler kaçıncı ayda diyete başlamalı sorusu:

Bunun için hemen (çoğunlukla 4 aya kadar) bir diyet programı uygulanmasını önerilmemektedir. Gebeliğinde fazla kilo alan anneler hamileliğin ilk 4 ayını atlattıktan sonra toparlanma dönemi sonrası diyet yapmaya başlayabilirler

Doğum sonrası kilo verme ve vücudunuzu şekillendirme yöntemleri bebekten sonra tekrar forma girmek stres yaratmak zorunda değildir.

Doğum sonrası vücudunuz için şekillendirme yöntemleri aslında, egzersiz yapmak sizi de iyi hissettirir – doğum sonrası depresyona yardımcı olduğu görülmektedir. İşte Doğum Sonrası kilo verme adına yardımcı teknikler:

Yürümeye Başla

Doğumdan sonra mümkün olan en kısa sürede (doktorunuz izin verdiği sürece). Bu, vücudunuzun hareket etmesini ve kalori yakmasını sağlayacaktır. Bir fitness takipçisi satın alın ve adımlarınızı her hafta kademeli olarak yüzde 10 artırmaya başlayın.

Kegel Ve Pelvik Tilt Gerçekleştirin

En kısa sürede doğumdan sonra bir iki gün tür teslim ne var üzerinde ve sürece doktorunuz onaylar olarak bağlı. Bu, perineye kan akışını arttırır ve iyileşme sürecini de hızlandırmaya yardımcı olur.

Karnınızı nefes vererek ve çekerek (enine karın adı verilen korse benzeri kası harekete geçirir), kalçalarınız ve karınlarınız birlikte hareket etmeye başladığında karın kaslarınızı geri kazanmak için güçlü temel elde edilir.

Doğum Sonrası kilo vermede Temel Egzersizler

Çıtırtı yaparken parmağınızı göbek deliğinin hemen üstüne yerleştirerek karın bölgenizde bir ayrılma olup olmadığına dikkat edin. Karın kaslarınızın arasına üç veya daha fazla parmak sokabiliyorsanız, diastisis recti (karın ayrılması) var demektir. Eğer durum buysa, özellikle rotasyon olmak üzere yorucu herhangi bir karın çalışmasına başlamadan önce abs’i tekrar bir araya getirmeye çalışmanız önemlidir.

Ellerinizi ayırmanın her iki yanına yerleştirmeyi deneyin ve temel bir sıkma gerçekleştirirken ellerinizi bir araya getirin. Bu, abs’i doğal hizalamalarında yeniden bir araya getirecektir. ” Ayrılık kötüleşirse veya düzelmezse, doktorunuza veya bir kadın sağlığı fizyoterapistine danışın.

Sanki başka bir nedene ihtiyacınız varmış gibi, rahmi hamilelik öncesi boyutuna küçültmenin hızlı bir yolu. Ve günde 600 kaloriye kadar yakıyor!

İşin püf noktası : yine de porsiyonlarınıza dikkat etmeniz, dengeli beslenmeniz ve egzersiz yapmanız gerekiyor, yoksa emzirme diyeti tuzağına düşebilir ve neden hamilelik öncesi kilonuza geri dönemediğinizi merak edebilirsiniz!

Doğum Sonrası Kilo Verme
Doğum Sonrası Kilo Verme

Güç Antrenmanına Ve Küçük Kardiyo Patlamalarına Başlayın.

Sadece meşgul anne için zaman verimli olmakla kalmaz, aynı zamanda metabolizmanızı arttırır ve bebek yağını yakar. Omuzları kaldırarak squat ve triseps uzantıları ile akciğerler yapmayı deneyin, ardından kalp atış hızınızı artırmak için bir dakika boyunca bir yandan diğer yana karıştırın.

Yönergeler: Avuç içleriniz aşağı bakacak şekilde kollarınızı dirseklerinizden başlayarak omuz yüksekliğine kaldırın. Ardından koçları yavaşça vücudun yan tarafına indirin. Avuç içleriniz vücuda bakacak şekilde dirseklerinizi gövdeye yakın bükün. Bu ekstra yanık için kolların üst kısmını sıkarak dirsekleri vücudun arkasına uzatın.

Ardından dirsekleri başlangıç ​​pozisyonuna geri bükün. Bunu yapmak vücudunuzun kas sistemine meydan okuyacak ve kilo vermenize ve vücudu hamilelik öncesi durumuna geri döndürmenize yardımcı olacaktır.

Doğum Sonrası kilo verme için Kardiyonuzu renklendirin

Kalça kaslarını, hamstringleri ve dörtlüleri çalıştırmak için bazı tepe aralıkları (kısa yüksek yoğunluklu matkap patlamaları) ekleyerek. Kardiyonuzu (yürüme, yürüyüş veya hafif koşu) yürüme akciğerleri ve dizler yerdeyken değiştirilmiş şınavlarla bitirmeye çalışın.

Köprü ve plank egzersizi karın ve karın bölgelerini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Güç ve esnekliğe yardımcı olmak için yoga veya pilates ekleyin.

Doğum Sonrası Kilo Verme Egzersizleri
Doğum Sonrası Kilo Verme Egzersizleri

Kardiyo odaklı egzersiz yavaş yavaş tekrar eklenmelidir. Yüzme, bisiklete binme, eliptik/koşu bandı egzersizleri vb. gibi şeyler, kalp atış hızınızı artırmak için harika bir iş çıkaracaktır.

Ağırlıkları tekrar ekleyin. Annelerin güçlü olması gerekir, bu nedenle tüm vücudu hedef alan kuvvet antrenmanı egzersizleri yaptığınızdan emin olun. Kuvvet antrenmanı, metabolizmanızı hızlandırmada ve istenmeyen yağları atmanıza yardımcı olmada uzun bir yol kat edecektir.

Kilo vermenize yardımcı diyet tariflerin bulunduğu diyet listeleri kategorimize de göz atmayı unutmayın. Sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?