Site icon Diyet Hazırla

Diyet ve Lezzetli Bonfile Tarifi

Diyet Dana Bonfile Tarifi

bonfile nasıl pişirilir

Diyet dana bonfile tarifi ile kaliteli ve yüksek proteinli bir öğün yemeye hazır mısınız? Bonfile nasıl yapılır sorusuyla birlikte diyet sonrası kendinizi düşük kalorili bir et ile şımartmak istiyor olabilirsiniz. Diyet dana bonfile hazırlanış tarzıyla, az yağlı olmasından dolayı genellikle kuru ve tatsız olur. Ancak doğru tarif uygulanırsa hem düşük kalorili hem de lezzetli olacaktır. O halde bonfile nasıl pişirilir öğrenmeye başlayalım.

Öncelikle bonfile et pişirirken yaptığınız, alışkanlık haline gelen hatalara biraz değinmemiz gerekir. Mühürlenmiş etin pişip pişmediğini kontrol etmek için çatal, bıçak saplamak aslında yanlıştır. Çünkü mühürlü kısımda açılan delikten, etin içinde hapsedilen bütün su dışarıya süzülür ve etin lezzeti kaçar, iç tarafı kurur. Kesinlikle etin pişip pişmediğini bu şekilde kontrol etmeyin. Bonfile tariflerine yeni bir soluk getiriyoruz.

Bonfile Nasıl Pişirilir ?

Bonfile nasıl yapılır diye sıkça sorulması normaldir. Çünkü diğer bir hata ise etin demir döküm tavada pişirilmemesidir. Döküm tavalar pişirme kalitesini arttıracaktır. Pişirme sırasında et ile farklı metalleri temas ettirmeyin, tahta kaşık ile çevirin.

Etin pişirme süresini iyi ayarlayın. Etin pişip pişmediğini parmağınız ile kontrol edebilirsiniz. Pişmiş bir ete parmağınız ile baskı yaptığınızda içine kolayca çökecektir. Ancak içine çökmüyor ve hala diri duruyorsa pişirmeye devam edebilirsiniz. Ortalama 17 dakika kadar pişirdikten sonra etiniz hazır olacaktır.

Etin lezzetini ve kalitesini arttırmak için önceden biraz bekletin, marine etmeyi unutmayın ve kesinlikle mühürleyerek pişirin. Et dünyasının kralı diyebileceğimiz bonfile parçasını hem düşük kalori ile hem de leziz bir tarif ile hazırlamaya başlayalım. Birazdan bonfile nasıl pişirilir? Diyet bonfile tarifi? Et pişirmenin püf noktaları… gibi soruların yanıtını tarifimizde göreceksiniz.

bonfile nasıl pişirilir

Vereceğimiz tarif 2 kişiliktir. Hazırlanış süresi ortalama 20 dakikadır. Pişirilme süresi de 15 dakika kadar sürebilir.

Diyet Bonfile Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

1. 350 Gr. Bonfile (dana)

2. 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

3. Yarım şişe soda

4. 1 yemek kaşığını silme dolduracak şekilde, iri çekilmiş karabiber

5. 1 dal kadar biberiye ekleyeceğiz

6. 1 çay kaşığı kadar tuz ekleyeceğiz

7. Yarım çorba kaşığı kadar tereyağı

8. 3 diş sarımsak

9. 1 adet büyük boy soğan

Diyet Bonfile Tarifi

Diyet Bonfile Tarifi İçin Servis Önerisi

Umarız dana bonfile tarifi sizler tarafından oldukça sevilecektir. Diyet bonfilenizi yanında bol yeşillik ile tüketmelisiniz. Tarifin yanına sebze ve yeşilliklerden oluşan küçük porsiyonda limonlu bir salata hazırlayabilirsiniz. Hem daha lezzetli olacaktır hem de daha sağlıklı olacaktır. Afiyet olsun.

Exit mobile version