Çiğköfte kilo aldırır mı, kalorisi ne kadar? (Diyet çiğ köfte tarifi)

Çiğköfte kilo aldırır mı, kalorisi ne kadar? (Diyet çiğ köfte tarifi)

Çiğköfte kilo aldırır mı sorusu başta olmak üzere çok sevilen çiğ köfte ile alakalı akıllara takılan soruların yanıtlarını bir araya getirdik. Yazımızın sonunda ise eğer diyetteyseniz sizler için bir de diyet çiğ köfte yapılışını paylaştık.

Yemesi kolay ve pratik olan çiğ köfte diyette olanlar için bulgur ve lavaş olduğundan dolayı tereddütle bırakabiliyor. Aslında bu ikilemde kalmakta oldukça haklılar çünkü ortalama 6 adet kadar çiğ köfte bir porsiyon demektir ve etsiz çiğ köftenin yüzde 70i karbonhidrattan oluşmaktadır.

Çiğ köfte kaç kalori?

Çiğ köftenin kalorisi 100 gramda 181 kcal dır. 1 porsiyon çiğköftedeki oran ise yani 125 gram çiğ köftede 227 kalori alınmasına neden olmaktadır.

Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori?

Çiğ köfte dürüm olarak tüketildiğinde lavaştaki karbonhidrat ile birlikle kalori miktarı da artacaktır. Örneğin 100 gramlık çiğ köfte dürümde 240 kalori alımı söz konusudur. Lavaş yerine marul veya kıvırcık tercih etmek en doğru seçecek olacaktır. Ayrıca unutmamak gerekir ki sos vs gibi katkı maddeler bu oranın artmasına sebebiyet vermektedir.

Çiğköfte kilo aldırır mı
Çiğköfte kilo aldırır mı?

1 adet lavaş kaç kalori diye baktığımızda ise ortalama 100 gram lavaşta 284 kcal kalori bulunmaktadır.

Çiğköfte diyette yenir mi?

Diyet yapanlar ise bahsettiğimiz gibi lavaştan uzak durarak çiğ köfteyi içindeki tokluk hissi veren bulgur nedeniyle yeşilliklerle birlikte tüketebilirler. Tabi ki belli bir ölçüde olacak şekilde.

Çiğköfte kilo aldırır mı?

Anlaşılacağı üzere eğer çiğ köfte dürüm veya porsiyonun ile birlikte lavaş tüketimi ve bir de yağlı, katlı maddeli soslar ile yenirse kilo alınması kaçınılmaz olabilir. İşte diyette olanlar için tabiri caizse light çiğköfte nasıl yapılır? tarifi için videoyu mutlaka izlemelisiniz.

Diyet çiğ köfte tarifi

Diyet çiğ köfte tarifi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?