Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır ? Çatlak Tedavisi Öncesi Sonrası

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır ? Çatlak Tedavisi Öncesi Sonrası

Çatlak tedavisi için detaylı bir araştırmadan sonra yeni yazımızı paylaşıyoruz. Lazer çatlak tedavisinin tüm yönleri ve Biodermogenesi çatlak tedavisinin Öncelikle cilt çatlakları nasıl oluşur, nedenleri nelerdir kısaca ona bir bakalım.

Cilt çatlakları, derinin gerilme ve gevşemelere karşı gösterdiği tepkiler sonucunda meydana gelmektedir. Çoğunlukla ince bir yol şeklinde olan vücut çatlakları, deri renginden daha açık veya koyu bir renktedirler.

CİLT ÇATLAĞI NASIL OLUŞUR?

Karmaşık bir yapıdan meydana gelen insan derisinin içinde kollajen ve elastin adı verilen lifler vardır. Bu lifler iç içe geçmiş bir şekilde oluşmuşlardır. Derideki kollajen ve elastin ne kadar güçlü ve yoğun ise gerilme ve gevşeme, dış etkilere karşı korunma gücü de da o kadar yüksek olmaktadır.

Tam tersi durumlarda ise deride oluşan gerilme büyüme ve ani gevşeme gibi değişikler cilt çatlağı nasıl oluşur sorusunun en net cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cilt çatlaklarının oluşmasına sebep olan durumları şöyle sıralayabiliriz:

• Hamilelik

• Doğum

• Ergenlik dönemindeki vücut gelişimi

• Hızlı kilo alıp – vermeye bağlı değişimler

• Derinin hassas ve ince olması

• Hormonal kaynaklı değişimler

• Derinin gerilip gevşemesi gibi etkenler kaynaklı değişimler sonucu ciltte çatlaklar oluşmaktadır.

Şimdi de vücut çatlakları nasıl geçer , çatlaklar için lazer tedavisi nasıl uygulanır gibi önemli soruların yanıtlarına.

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır
Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır

LAZER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Lazer çatlak tedavisi ciltte oluşan çatlaklara, lazer ışınları gönderilmesi şeklinde yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu bölgelerde lazer ışınlarının ısı ve hızından yararlanılmaktadır. Örneğin deri çatlakları tedavisinde, çatlağın olduğu yerde kontrollü bir hasar oluşturulur. Derinin yenileme özelliği olduğu için iyileşme ve önceden oluşan vücut çatlakları da iyileştirilir.

Lazer ile çatlak tedavisinde yanma ve acı hissi görülebilmektedir. Tedavi sırasında hissedilen acıyı azaltabilmek adına soğuk hava üfleyen yardımcı aparatlar ile yapılmaktadır. Ayrıca lokal anestezi de yapılabilmektedir.

LAZER İLE CİLT ÇATLAĞI TEDAVİSİ UYGULANAN BÖLGELER

Lazer uygulaması yapılan bazı tedaviler:

• Bacak çatlak tedavisi

• Kolda çatlak tedavisi

• Göbek

• Kol ve koltuk altı arasındaki bölge

• Bel çevresi

• deri çatlağı tedavisi

• Basen ve kalça gibi bölgelerde sıklıkla görülmektedir.

LAZER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ FİYATLARI NEDİR?

Her türlü ameliyatta olduğu gibi lazer ile çatlak tedavisi fiyatları da tedavi planının ve uygulanacağı bölgenin yerine göre farklılık göstermektedir. Lazer ile çatlak tedavi yönteminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kesinlikle uzman doktorlar tarafından yapılmasıdır.

ÇATLAK TEDAVİSİ KAÇ SEANS YAPILIR ?

Genel olarak lazer ile çatlak tedavisi , çatlakların miktarına ve evresine göre değişkenlik gösterir. Çatlak tedavilerinden az iki seans başlangıç için normaldir. Bunun akabinde tedavi başarısına ve ihtiyaca göre seans sayısı değişebilmektedir.

Lazer tedavi uygulama süresi 20 dk dan 1 saate kadar çıkmaktadır. Bunun sebebi çatlak sayısı, uygulama alanı ,büyüklüğü gibi etkenlerdir. çatlak lazer tedavisindeki seans araları ise 3 hafta veya 4 hafta kadar olabilmektedir.

Cilt Çatlaklarını Tedavisinde Biodermogenesi

Biodermogenesi ile çatlak tedavisi, cilt çaltlakları tedavisinde ülkemizde en yeni uygulama tekniğidir. Dokulara hasar verilmeden, aksine dokuların biyolojik olarak tekrar canlanmasını sağlamaktadır.

Dokuların kendi kendini yenilemesine neden olur. Biodermogenesi sonrası çatlaklarda oluşan derinliği bu canlanma doldurur ve sağlıklı cilt seviyesine ulaştırır.

Cildin yenilenmesini sağlayarak görünen çatlakları hafifletir. Belirli seans aralıkları ile deriye renk veren hücrelerin gelişmesini ve çatlakların doğal cilt rengini almasını sağlamaktadır.

Bu durum çatlak görüntüsünü azaltır. Çatlaklarınızdaki yenilenmeyi ve çukurların azaldığını her seans sonrasında göreceksiniz.

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır
Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır

Cilt Çatlağı Tedavisi: Çatlak nasıl geçer?

Cilt çatlaklarını düzeltmeye yarayan çeşitli tedavi yöntemleri bulunur. Fakat hiçbir tedavi yöntemi cilt çatlaklarının tamamen kaybolmasına ve normal cilt görünümüne kavuşmasını sağlayamamaktadır. Kırmızılığı azaltılır, dokusu düzeltilir  ve daha iyi görünmesi sağlanmaktadır. Bazı durumlarda ise kolay fark edilemez hale getirilir.

Geç dönemde cilt çatlakları rengi açılır. Açılan rengi değiştirebilen hiçbir tedavi yöntemi bugüne kadar yoktu. Fakat Biodermogenesi yöntemi ile geç dönem çatlaklarında tekrar renklenme ve düzleşme elde edilebiliyor. Diğer tedavilerden bu yöntemin en önemli farkı ise deride herhangi bir hasarlanmaya neden olmaması ve tekrar derinin normal yapısına dönmesine yardımcı olmasıdır. Derideki yapıları eski ve normal fonksiyonlarına döndüren bir uygulamadır.

Biodermogenesi Kimlere Uygulanmaz?

Hamilelik, emziren anneler, ileri düzey şeker hastaları, hormonal sorunları kontrol altına alınmamış vakalar, vücutta kalp pili olanlar dışındaki sağlıklı herkese uygulanabilir. Günlük hayatınızı etkilemeyen bir yöntemdir. Biodermogenesi uygulaması, sonrasında hemen normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Dar kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Deniz girme, güneşlenme gibi durumlarınızda herhangi bir engel olmaz. Uygulamadan sonra 3 saat soğuk banyo yapılmaması önerilmektedir.

Biodermogenesi seansı, bir bölge tedavisi ortalama 30 dakika sürer. Sadece bir bölge aynı seansta tedavi edilmektedir. Biodermogenesi tedavisi, çatlaklar dışında yüzde nemlenme ve elastikiyeti arttırmak veya geri kazandırmak, göğüs bakımı gibi alanlarda başarıyla uygulanır. Rahatlatıcı bir tedavi yöntemidir.

Üzerinde yapılan tüm testlerde herhangi bir yan etki görülmemiştir. Diz arka çukuru, koltuk altı, dudak, göz çukurları ve dudaklar hariç her bölgede uygulanabilir. Dudak estetikleri ile ilgili Dudak Estetiği Ameliyatı içeriğimize de göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?