Makyajsız Bakımlı Kadın Olmanın Yolları (10 Püf Nokta)

Makyajsız Bakımlı Kadın Olmanın Yolları (10 Püf Nokta)

Bakımlı kadın nasıl olur ? Bakımlı olmanın yolları nelerdir ? Bakımlı olmak için tavsiyeler ve benzeri bir çok soru araştırılan konulardır. Biz de bu yazımızda doğal yoldan bakımlı kadın olmak için yapılması gerekenlere üzerine bir yazı kaleme almak istedik. Beğeneceğiz ve uyguladığınız püf noktalar sonrasında farkı göreceksiniz.

Makyaj yaparak daha güzel göründüğünü düşünme fikri giderek azalmaya başladı. Uzun yıllar makyaj yapan kadınların ortak sorunu, makyajsız olan ciltlerinin solgun görünmesi ile ilgili şikayetleridir. Yalnızca doğru yapıldığı taktirde cildinizi canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Uygulayacağınız yöntemlerle cildiniz daha canlı görünmesini sağlayacağınız 10 püf noktasını birlikte inceleyelim. Artık bakımlı olmak istiyorum ama üşeniyorum demenize gerek yok. Başlıyoruz.

Evde bakımlı olmak

Bakımlı kadın olmak için
Bakımlı kadın olmak

Cildinizi Temiz Tutun!

Cilt temizliği herkes için önemlidir. Günlük yapacağınız cilt temizlikleri ile cildinizi daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kimyasal bakım ürünleri kullanmanıza gerek yoktur. Cildinizi kurutmayacak nemlendiricili sabunlarla ya da doğal cilt temizleme kürü hazırlayarak teninize kullanabilirsiniz. Daha sonra cilt tipinize uygun kremlerle destekleyerek cildinizi daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin!

Cildi kuru olanların en büyük sorunu, ciltlerinin solgun ve olması gerekenden daha yaşlı göstermesidir. Çoğu kadın cilt kurulu yüzünden yüzlerindeki buruşukluktan şikayetçidir. Halbuki günlük kullanılacak nemlendirici destekleri ile ciltlerinizi daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru ciltlerin en büyük sorunu olan nemsizlikten kaynaklı cilt buruşukluğunu gidermek sandığınızdan çok daha basittir. Her gün düzenli olarak nemlendiricinizi cildinize uygulayın ve sonucu görün. Ayrıca diğer cilt tipleri için uygun kremlerle ciltlerini desteklemeleri ile daha sağlıklı ve canlı ciltlere sahip olmaları elbette mümkündür.

Saçlarınıza Bakım Yapın!

Saçlarınıza yapacağınız bakımlar ile daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Unutmayın! Güzel bir cilde sahip olmak için güzel saçlara sahip olmak etkilidir. Saçlarına haftalık bakımlar yapabilir ve kendinizi iyi hissetmek için saçlarınıza fön çekebilirsiniz. Bu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Cansız ve bakımsız görünen saçların yüzünüze olumsuz etki edeceğinizi unutmayın.

Kaşlarınıza ve Kirpiklerinize Bakım Yapın!

Cildinizi güzel gösteren en önemli parçaların arasında kaşlar ve kirpikler geldiğini unutmayın. Güzel ve bakımlı görünen kaşlar yüzünüzün daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Kirpiklerinize gece yatmadan evvel, Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı sürerek daha sağlıklı kirpiklere sahip olmanız mümkündür.

Peeling Yapmaya Alışın!

Çoğu kadın peeling yapmaktan ve yüzüne bir şeyler sürülmesinden hoşlanmaz. Yoğun hayat temposu yüzünden cilt bakımı yapmak uzun ve sıkıcı gelebilir. Halbuki cildinize yapacağınız her bakım cildinizin daha geç yaşlanması demektir. O yüzden cildinize peeling yapmayı alışkanlık haline getirin. Böylece cildinizdeki ölü derilerinizden kurtulun ve cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayın.

Bakımlı kadın olmak için en önemli adım: Düzenli Uyku

Uykunun alınmaması cildinizin solgun görünmesine neden olacaktır. Bu sebeple cildinizin daha canlı görünmesini istiyorsanız uykunuzu alın. Bunun için günlük 7 ile 8 saat düzenli uyumanız yeterli olacaktır.

Göz Çevresi Bakımı Yapın!

Gözlerinizin çevresi cildinizin sağlıklı görünmesi için göz çevresi bakımını yapmanız önemlidir. Bunun için yapmanız gereken göz ve çevresine uygun nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Böylece sağlıklı cilt tonunu ve görünüşünü kazanmış olursunuz.

Dişlerinize Özen Gösterin!

Diş bakımı sağlık ve görünüş bakımından önemlidir. Diş sağlığı yalnızca yüzünüzü değil tüm bedeninizi etkiler. Gülümsediğinizde karşınızdaki kişiden çekinmeden gülmeniz için diş sağlığınıza özen gösterin.

Evde Hızlı Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ? yazımıza mutlaka bir göz atın.

Sağlıklı Beslenin!

Sağlıklı beslenme yüzünüzü ve bedeninizi canlı hissetmeniz için oldukça önemlidir. Cildinizi canlı tutmanız her besini düzenli olarak yemeye ihtiyacınız vardır. Bu yüzden cildinizin ve bedeninizin sağlıklı olmasını istiyorsanız düzenli olarak tüm gıdaları tüketmeye dikkat edin. Bakımlı kadın olmak adına sağlıklı beslenme üzerine hazırlanan kategorimizdeki birbirinden faydalı tarifler için tıklayın.

Bol Bol Su Tüketin!

Cilt sağlığı için bol bol su tüketmelisiniz. Cilt nemi yalnızca dışarıdan nemlendirici ile nemlendirme yeterli olmayacaktır. Cildinize ihtiyacı olan günlük su ihtiyacını karşılamanız tüm vücudunuz için önemlidir. Bunun için cildinizin su ihtiyacını karşılayarak bakımlı kadın olma yolunda sağlıklı bir adım atmış olursunuz.

Bu seferki yazımızda makyajsız bakımlı Kadın olmanın yollarına dair 10 püf noktayı sizler ile paylaştık. Umarız memnun kalmışsınızdır. Lütfen uyguladıktan sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Sağlıklı ve bakımlı güler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?