Acı Çehre Tohumu Nedir, nasıl zayıflatır? Tüm bilinmesi gerekenler

Acı Çehre Tohumu Nedir, nasıl zayıflatır? Tüm bilinmesi gerekenler

Acı çehre tohumu son zamanlarda oldukça ilgi duyulan bir bitki. Bunun için biz de Acı çehre tohumu nedir başta olmak üzere Acı çehre tohumu kaç tane alınmalı? Acı çehre tohumu nasıl zayıflatır? Acı çehre tohumu kimler kullanamaz? Aci çehre kaç kilo verdirir? gibi soruların yanıtlarını bir araya getirdik.

Acı çehre tohumu ile sizlere doğal yoldan kilo vermeniz için inanılmaz bir yöntem anlatacağız. Marifetleri ise oldukça fazla. Yazımızın geri kalanında bun faydaları tek tek işleyeceğiz. Sizlere tavsiyem dikkatlice okumanızdır.

Tüm dünyada çığ gibi büyümekte olan kilo problemleri ile birçok insan karşı karşıya. Gündelik hayatın bize sunduğu hareketsiz yaşam tarzı kilo almamıza sebep olan bir diğer sebeptir.

Aynı zamanda iş dolayısıyla sürekli hazır ve yağ içeren gıdalar tüketmekte cabası. Kilo vermek için onlarca yöntem vardır. Spor yapmak ve sağlıklı beslenmek en doğru yoldur. Fakat biliyorsunuz ki herkesin spor yapacak vakti olmuyor. Ev ile iş arasındaki tempoya bir de sporu yerleştirmek oldukça zor oluyor.

Acı Çehre Tohumu Nedir?

 • Halk adıyla acı çehre olarak bilinmekte olan bu tohum aslında Akdiken adlı ağacın tohumudur. Akdiken ağacının tarihi ise çok eskilere uzanmaktadır.
 • Genel olarak zayıflamaya yardımcı olma özelliğiyle bilinmektedir.
 • Aylar haziranı gösterdiğinde acı çehre çiçeklenmeye başlar. Ekim ayında ise meyveleri olgunlaş gösterir.
 • Bu bitkiler 4-9 santim arasında değişkenlik gösteren yapraklara sahiptirler.
 • Rengi yeşile olan meyveleri olgunlaştıktan sonra mor veya siyaha dönebilir.
 • Meyvesini yemeniz halinde tatlı ve aynı zamanda ekşi bir tada sahip olduğunu tecrübe edebilirsiniz.
 • Genel olarak bazik özellik taşıyan topraklarda yetişmeyi sever.
 • Kendiliğinden oluşmayan acı çehre kuşlar ve böcekler tarafından üretilir.
Acı Çehre Tohumu

Acı çehre tohumu nasıl zayıflatır? 

Acı çehre hakkında en öok merak edilen konu ise zayıflama yardımcı olur mu ? oluyor. Acı çehre tohumu zayıflamaya yardımcı olan en etkili bitkisel yöntemlerden biridir. Bu özelliği sayesinde son zamanlarda insanlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Peki gelelim en önemli soruya acı çehre nasıl zayıflatır? Gelin hep beraber bu sorunun cevabını öğrenelim.

 • Yemeklerden önce çayını yapmanız durumunda sizlere tokluk hissi verecektir. Böylece kontrolsüz şekilde yemek yemenizi önleyecektir.
 • Tokluk hissi sağlayan acı çehre tohumu aynı zamanda kan şekeri değerinizi de dengeleyecektir. Böylece sürekli aç hissetmenizi önleyecektir.
 • Sindirim sisteminin işini kolaylaştırır ve daha metabolizmayı hızlandırır. Acı çehre tohumunu bir süre kullandıktan sonra günlük aldığınız kalori değerinde gözle görülür farklar tespit edeceksiniz.
 • Özel olarak yemek yedikten sonra içmiş olacağınız acı çehre tohumu çayı, bağırsaklarınızı rahatlatacaktır. Aynı zamanda Bağırsaklarınızı harekete geçirecek ve hızlı bir sindirim imkanı sunacaktır.
 • Acı çehre tohumunun bağırsaklarda gerçekleşen yağ emilimini önlediğine dair çalışmalar var. Bu da demek oluyor ki kilo vermek için acı çehre tüketmek işimize yarayacaktır.
 • Acı çehre tohumunun bir diğer güzel özelliği ise vücudumuzdaki fazla suyu dışarı atmanızda yardımcı olmasıdır. Bu durum ise kullanmaya başladığınız ilk günlerde yorgunluk ve halsizlik hissetmenize sebep olabilir. Endişelenmeyin bu yorgunluk muhtemelen iyi sonuçlanacaktır.
 • Hazır ve paketlenmiş gıdalar tüketmeniz, acı çehre tohumunun etkisini azaltacaktır. Bu yüzden hazır gıdalardan uzak durmanız tavsiye edilir.

Acı çehre tohumu kaç tane alınmalı?

Acı çehre tohumunun günde 2 kez, tok karnına 3-4 adet ılık su eşliğinde çiğneyerek alınması da tavsiye edilmektedir.
Acı çehre tohumu kimler kullanamaz?

Acı çehre tohumu doğal yollu bir zayıflatıcı olduğu için belli başlı yan etkileri de vardır. Peki Acı çehre tohumunu kimler kullanamaz?

 • Acı çehre tohumunun ne kadar kan şekeri değerini düzenleme özelliği olsa da, Diyabet hastalarının bu noktada dikkat etmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Teknik olarak bu hastalığa sahip olanların kullanılması tavsiye edilmez. Fakat doktorunuza danışarak bu konu hakkında fikir alabilirsiniz.
 • Karaciğer yetmezliği ve karaciğer problemleri olan insanların acı çehre tohumunu kullanmaları tavsiye edilmez.
 • Böbrek yetmezliği hastalığı olan insanların acı çehre tohumunu kullanmaları tavsiye edilmez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?