1 ayda basen eritme egzersizleri (hem evde hem dışarıda)

1 ayda basen eritme egzersizleri (hem evde hem dışarıda)

Basen eritme egzersizleri yazısı ile yaza merhaba diyelim. Kalça bölgesindeki yağlanma Türk kadınının temel sorunlarından biridir ve vücudun şekilsiz hale gelmesine neden olur. Basen eritme egzersizleri genetik yatkınlık, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, egzersiz yapmama ve sürekli oturma sonucu kalça bölgesindeki yağlanma olanların mutlaka öğrenmesi ve yapması gerekir. Basen bölgesinde yağ oluşumunu engellemek için sıkı bir diyet programı ve beslenme programını destekleyici basen egzersizleri kullanılmalıdır.

Basen Bölgesinden Kilo Vermek Mümkün Mü?

Basen bölgesinde biriken yağlar estetik görünümün kaybolmasına ve kilo problemlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Bölgesel olarak yağ yakma işlemi kilo verme sürecinde en zor işlemlerden birisi olarak görülür. Özellikle basen bölgesinin erimesi için yoğun tempo ile çalışmak gerekebilir. Ancak bu bölgeyi eritmek için yapılan egzersizleri destekleyecek çeşitli uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar ile basen bölgesinin kısa süre içerisinde estetik görünümüne kavuşmasını sağlamak mümkündür. Basen bölgesi için yapılan bu uygulamalar aynı zamanda sağlıklı yaşam için ideal uygulamalardır.

Düzenli Spor Yapın

Bilindiği üzere spor yapmak ve düzenli olarak spor yapma işlemini devam ettirmek metabolizmanın hızlanmasını ve kalori yakma eyleminin hız kazanmasını sağlar. Günlük olarak aldığınız kaloriyi maksimum oranda yakabilmek için bu tür eylemlerde bulunmalı ve kalori yakarak kısa süre içerisinde hedefinize ulaşabilmelisiniz. Ancak basen bölgesi için özel olarak yapılan uygulamalar çok fazla etkili sonuç vermemektedir. Sadece o bölgenin şekillenmesine yardımcı olan egzersiz formülleri uzun süre uygulandığı takdirde kilo vermeye yardımcı olur. Fakat kısa süre içerisinde basen eritmek istiyorsanız doğal uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Basen eritme egzersizleri 

Basen bölgesinde meydana gelen yağlanmayı kısa sürede çözümlemek için bazı pratik uygulamaları yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamalar aynı zamanda yaşam kalitenizi arttıracak uygulamaları kapsar. Haliyle düzenli olarak bu uygulamaları tekrar etmeniz sağlıklı yaşam sürdürebilmeniz için ideal seçenektir.

Basen bölgesini eritmek için yapılacak uygulamalar şu şekildedir;

Yüzme: Günlük egzersiz planı dışında düzenli olarak yüzmek yüksek oranda kalori yakımına yardımcı olacaktır. Yüzme işlemini düzenli bir şekilde sürdürdüğünüz takdirde basen bölgesinde de erime meydana gelir.

Tavsiye edilen makale

Su İçmek: Su tüketimi kilo vermenin ve kalori alımını önlemenin en etkili yoludur. Sağlıklı bir insan günde minimum 2 litre su tüketmelidir. Su tüketimini arttırmak sağlık açısından önemli olduğu gibi vücudun fonksiyonlarının çalışması içinde etkili bir yöntemdir.

Şeker ve Tuz Kullanımını Azaltmak: Direk olarak kalori alımınızı etkileyen ve sağlığınızı tehdit eden şeker ve tuz kullanımını yüksek oranda azaltmanız önerilir. Şeker ve tuz kullanımını azalttığınız takdirde etkili sonuçlar alabilirsiniz. Ancak bu ürünleri gıda alımında bile en aza indirmelisiniz.

Bisiklet Sürmek: Günlük yaşantımızda bisiklet kullanan insanları çok fazla görmüyoruz. Ancak bisiklet kullanmak özellikle basen bölgesinde yağları eritmek için ideal faaliyetlerden birisidir. Bölgesel anlamda yüksek oranda fayda sağlayan bu eylem isteklerinize kısa süre içerisinde ulaşmanızı sağlayacaktır. Bisiklet kullanımını sıklaştırmalı ve kendinize bir program oluşturmalısınız.

basen eritme egzersiz programı

Yukarıdaki uygulamaları düzgün bir şekilde hayata geçirdiğiniz takdirde basen bölgenizde erime meydana gelecektir. Her geçen gün yaşanan değişimi sizde fark edebilirsiniz. Bu yöntemler uzmanlar tarafından onaylanmıştır.

Evde yapılabilecek 1 ayda basen eritme egzersizleri

Basen eritme egzersiz programı olarak rahatlıkla uygulayabileceğiz evde günde 15 dakika yapabileceğiniz egzersizleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Bir sandalye alın ve ayaklarınız sandalyede, topuklarınız üzerinde ve kollarınız iki yana açık olacak şekilde uzanın. Sağ bacağınızı 90 derecelik bir açıyla kaldırın ve kalçalarınızı havaya doğru itin ve yaklaşık 5 saniye tutun. Bu hareketi 20 kez tekrarlayın. Aynı hareketi sol bacağınızla da yapın.
  • Sırt üstü yatın ve dizlerinizi bükün, böylece topuklarınız yerde olsun. Bacaklarınızı göğsünüze doğru uzatın. Bu hareketi 3 set halinde 10 kez yapın.
  • Ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ellerinizi başınızın yanlarına veya belinize koyun. Kalçalarınızı dışarı çıkarın ve dizleriniz bükülü olarak çömelin. Bu hareketi 3 set halinde 10 kez tekrarlayın.
  • Yan yatın ve üstteki bacağınızı kırmadan açıp kapatırken vücudunuzu dirseklerinizin üzerine kaldırın. Hareketi her iki taraf için 3 set halinde 10 kez tekrarlayın.
  • Emekleme pozisyonunda yere yatın. Sol ayağınızı düz bir şekilde geriye ve yukarıya doğru uzatın ve geri çekin, hareketi her iki bacak için 3 set için 10’ar kez tekrarlayın.

Glucomannan nedir nasıl kullanılır?(Uzman yorumları)

Okumanız gereken içerik

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?